Błotniki rowerowe

Błotniki rowerowe Kross wykonane są większości z lekkich materiałów syntetycznych. Odporne są na zniekształcenia, obicia i zarysowania. Większość tych błotników umożliwia szybki montaż i demontaż, co pozwala na jazdę z błotnikami tylko wtedy kiedy jest to konieczne.
Każdy rower powinien być wyposażony w odpowiednie, zabezpieczające błotniki, które chronią przede wszystkim przed zabrudzeniem ubrań podczas rowerowych wycieczek i odpryskiwaniem wszelkich zanieczyszczeń, jakie znajdują się na drodze. Bardzo dobrze sprawdzają się, zwłaszcza kiedy w czasie przejażdżki zastanie nas deszcz. Są one bardzo odporne na uszkodzenia, a ich montaż i ewentualny demontaż zajmuje dosłownie chwilę.

Błotniki rowerowe

Błotniki rowerowe spełniają tę samą funkcję w jednośladach jak chlapacze samochodowe. Kierunkują one strumień wody lub błota, wychlapywanych przez koła podczas ich obrotu, chroniąc tym samym rowerzystę przed zabrudzeniem. Poza tym, błotniki ochraniają poszczególne części roweru przed nadmiernym zabrudzeniem, dzięki czemu nie dochodzi od ich uszkodzenia oraz tak szybko się nie psują. Błotniki to świetny wynalazek, który warto zamontować w swoim rowerze. Na rynku dostępna jest szeroka gama tych akcesoriów. Bez większego trudu, wybierzemy dany rodzaj błotników do roweru, pasujący do konkretnego modelu.

Rodzaje błotników do roweru

Wraz z rozwojem i unowocześnianiem rowerów, zwiększył się także wybór błotników, które można aktualnie podzielić na kilka rodzajów. Najczęściej ich klasyfikacji dokonuje się na podstawie typów rowerów. Na tej podstawie wyróżniamy, m.in. błotniki do rowerów miejskich, szosowych, błotniki MTB, a także błotniki uniwersalne, które będą pasowały do wielu modelów jednośladów.

Błotniki MTB

Standardowo w rowerach górskich MTB, które przeznaczone są do jazdy po trudnych wzniesieniach, nie montuje się błotników. Uznano, że jazda po górskich terenach sprawi, iż błotniki będą po prostu przeszkadzać. Do tego nadmierna ilość błota, kamieni może po prostu blokować koła podczas jazdy. Dlatego w niektórych modelach rowerów, przeznaczonych dla profesjonalistów oraz sportowców, nie ma nawet specjalnych otworów, aby takie błotniki zamontować.

Jednak nie oznacza, że do rowerów górskich MTB, nie można wcale zamontować błotników. Wręcz przeciwnie można, jeśli chcemy chronić siebie przed ogromną ilością kurzu, wody, błota i różnych pyłków. Błotniki MTB są produkowane z materiałów bardzo trwałych i odpornych na uderzenia. Dostępne są w różnych rozmiarach, a w ostatnim czasie do najpopularniejszych należą te w rozmiarze 29 cali. Co więcej, można zakupić błotniki z pełną amortyzacją.

Błotniki MTB charakteryzują się tym, że są bardzo lekkie. Przednie montuje się do amortyzatora lub rury sterowej. Natomiast tylne można przymocować do sztycy podsiodłowej lub tylnych widełek ramy. Istnieje również możliwość, aby zamontować tylko jeden błotnik - przedni lub tylni. Choć jeśli decydujemy się już na błotniki w rowerach górskich, to dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy, warto oba zamontować.

Błotniki do roweru szosowego

Jest grupa rowerzystów, która uważa, że tak jak w przypadku rowerów górskich, tak i szosowych nie należy do nich montować błotników. Jednak jeśli naprawdę spędzamy sporo czasu na rowerach szosowych, bo uwielbiamy ten rodzaj aktywności sportowej i rekreacji, to warto się w nie zaopatrzyć.

Posiadają one specjalne uchwyty, które umożliwiają ich zamontowanie na dość cienkich kołach. Warto zaznaczyć, iż w przypadku rowerów szosowych produkowane są błotniki, tzw. "ass saver". To bardzo cienkie błotniki z lekkiego tworzywa sztucznego, które mocuje się do prętów siodełka.

Błotniki do roweru miejskiego

Naprawdę trudno sobie wyobrazić, aby rower typu miejskiego nie posiadał błotników. Jazda po mieście w różnych warunkach atmosferycznych sprawia, że jesteśmy narażeni na większą ilość zabrudzeń. W związku z tym producenci jednośladów zadbali o to, aby każdy zjeżdżający z linii produkcyjnej miał już je zamontowane.

Niemniej, mogą okazać się one za ciężkie lub słabej jakości. W tej sytuacji, warto zakupić nowe błotniki do rowerów miejskich, które produkowane są z bardzo lekkich, ale trwałych tworzyw. Osłaniają one podczas jazdy po błocie lub kałużach. Z kolei  duża sztywność błotnika zapobiega jego nadmiernej wibracji. To wszystko sprawia, że jazda rowerem miejskim jest czystą przyjemnością.

Błotniki rowerowe w Sklepie Traperek

Błotniki Kross, które posiadamy w sprzedaży, produkowane są z materiałów syntetycznych. Dzięki wysokiej jakości surowców, z których je wykonano, są odporne na uszkodzenia, zniekształcenia, jak również zarysowania. Nie utrudniają one w żaden sposób jazdy jednośladem. Ich ogromną zaletą jest to, że montuje i demontuje się je bardzo szybko.

W naszym sklepie Traperek bez problemu można dopasować błotniki do rowerów górskich MTB, szosowych, miejskich oraz typu cross i trekking. Wszystkie dostępne w nowoczesnym designie, a także w różnych wariantach kolorystycznych, nie tylko w kolorze czarnym. Nie wiesz, który błotnik będzie najlepszy dla twojego roweru? Skontaktuj się z nami, pomożemy wybrać ci ten najbardziej pasujący i odpowiedni do twojego roweru!
8PLN 288PLN