campus algos
campus algos
campus algos
campus algos
campus algos
campus algos
campus algos vibram
Warianty:
Dostępność:średnia
Już od:639,00PLN 398,99PLN
Ilość: szt.
Producent:
Campus
Udostępnij:

Buty trekingowe męskie Campus ALGOS

Buty trekingowe ALGOS firmy Campus to najbardziej zaawansowany technologicznie model butów w ofercie tej firmy. W mitologii greckiej nazwa "ALGOS" odnosiła się duchów bólu i cierpienia.Posiadając więc tak uduchowione obuwie, możemy liczyć na komfortowe spacerowanie nawet po najbardziej bolesnych dla naszych nóg ścieżkach.

Najważniejsze cechy butów Algos.

Żeby nie być gołosłownym należy przytoczyć kilka najważniejszych cech dobrego obuwia trekingowego, jakie posiada model Campus ALGOS.

1. Wydajna, amortyzująca podeszwa, zapewniająca trakcję w każdych warunkach

W tym przypadku mamy do dyspozycji podeszwę Vibram. Wiele osób słyszało już co nie co na temat jakości tego rozwiązania. W ramach usystematyzowania wiedzy, Vibram to:

  • Osobna firma produkująca tylko (!) podeszwy i sprzedające je firmom, którym zależy na dobrej jakości obuwiu
  • Amortyzacja drgań zapewniająca bezpieczeństwo stawów i komfort
  • Niska ścieralność w porównaniu z podobnymi podeszwami, które amortyzują
  • Na koniec najważniejsze, czyli niesamowita przyczepność na wilgotnych nawierzchniach

Warto też dodać, że buty Algos, bieżnik podeszwy mają dosyć szeroko rozstawiony, co ułatwia ich "samoczyszczenie" z grząskiego błota, które lubi przylgnąć do podeszwy i pogorszyć jej właściwości trakcyjne.
campus algos vibram

2. Wodoodporność butów Campus

Niemal wszystkie buty Campus odznaczają się membraną wodoodporną, zachowując jednocześnie właściwości oddychające. Jak powszechnie wiadomo, zawsze jest to kompromis między wentylacją stopy, a jej suchością podczas wyprawy w deszcz, czy przez podmokły teren. W dzisiejszych czasach jednak trudno wyobrazić sobie buty trekingowe bez membrany dającej komfort w niemal każdych warunkach pogodowych.

algos wodoodporne


3. Strefowe wiązanie sznurowadeł butów trekkingowych

Buty turystyczne powinny umożliwiać zarówno komfortowe podejścia jak i zejścia ze stromych terenów. Tutaj z pomocą przychodzi sposób sznurowania. Podczas podchodzenia powinniśmy dać naszym goleniom możliwość przemieszczenia się bliżej języka buta (tak więc luźniejsze sznurowanie w górnej części buta), natomiast podczas schodzenia, usztywnić ten obszar.

algos sznurówki

4. Komfort w butach Algos

Oczywiście wygoda jest jak najbardziej pojęciem względnym. Każdy z nas ma inne stopy, inne upodobania i nie da się jedną parą butów dogodzić każdemu. Niemniej jednak, producent zadbał o to żeby jak najbardziej umilić korzystanie z modelu ALGOS. Do dyspozycji mamy przyjemną wyściółkę buta, usztywnienie w części śródstopia, wzmocnione palce i dobrze przylegający wszyty język. 

algos wygoda

Podsumowując buty Campus Algos to kompletne obuwie trekingowe, które w swojej półce cenowej ma bardzo silne miejsce i ciężko zaproponować coś co byłoby równie konkurencyjne.

Sprawdź też inne buty Campus!

Podobne do

Promocja
ROCKERFIRE2_grana_limonka
Promocja
nawat2_antracyt
Promocja
NARDO_BLK

Pasujące do