buty campus stigelos 2 brązowe
buty campus stigelos
campus stigelos 2
campus stigelos 2
campus stigelos 2 podeszwa
Warianty:
Dostępność:duża
Już od:519,00PLN 358,99PLN
Ilość: szt.
Producent:
Campus
Udostępnij:

Buty trekkingowe męskie Campus Stigelos 2 to obuwie, które świetnie sprawdzą się w każdej, nie tylko górskiej trasie. Wykonane ze skóry naturalnej z połączeniem materiałów tekstylnych. Wyposażone w membranę wodooporną i antypoślizgową podeszwę.

Podeszwa w butach trekkingowych męskich

Jaka powinna być podeszwa w męskich butach trekkingowych? Zazwyczaj gruba. Dlatego że gwarantuje to amortyzowanie wstrząsów związanych z dłuższym niż przeciętny krok oraz skokami z różnych wysokości. Zwłaszcza podczas schodzenia z bardziej stromych zboczy potrzebna będzie amortyzacja. Zapewnia to wygodę podczas ostatniego zazwyczaj etapu podróży. Etapu podczas którego jesteśmy najbardziej zmęczeni. Zmęczenie powoduje opóźnioną pracę mięśni oraz ścięgien, które niwelują ryzyko urazów. Stąd ważne jest żebyśmy na wyprawy zabierali buty, które chronią kostkę, stabilizując ją wtedy, kiedy naturalne metody mogą przestać być skuteczne. 

Oprócz amortyzacji ważna jest ochrona śródstopia. Każdemu może zdarzyć się nadepnięcie na coś ostrego. Nie koniecznie musi to być ostra skała. Może to być deska z wbitym od dołu gwoździem, albo roztrzaskana szklana butelka. Nie każda podeszwa będzie bezpieczna podczas mocnego stąpnięcia na taką "niespodziankę". 

campus stigelos 2 podeszwa
Podeszwa w butach Campus Stigelos 2

Jak się chodzi w Stigelosach?

Jeżeli ktoś nie jest przyzwyczajony do wysokich butów trekkingowych, będzie to dla niego duża nowość. Buty świetnie stabilizują kostkę i przylegają do niej w tych miejscach w których powinny. Dzięki temu nie ma mowy o czymś takim jak obtarcia. Po doświadczeniu Stigelosów, ciężko przestawić się z powrotem na niskie buty. 

buty campus bokiem
Stigelos 2 - skórzane buty trekkingowe męskie

Męskie buty Campus Stigelos 2 produkowane są w jednym kolorze. Brązowy i czarny to dosyć uniwersalna opcja, która powinna pasować do większości ekwipunku turystycznego. 

Pasujące do

5908226970662