Damski Trans 3.0 - Co to za rower?

Dodano:07-12-2020


Rowery trekkingowe zdobywają serca wielu osób szczególnie płci pięknej. Za sprawą swoich właściwości ten rodzaj jednośladów jest idealnym miejskim środkiem transportu. Za sprawą węższych opon rowery trekkingowe zapewniają większy komfort jazdy po nawierzchni asfaltowej. Dodatkowo zazwyczaj wyposażone są w koła 28-calowe. Dodatkowo posiadają one akcesoria takie jak fabryczne błotniki, oświetlenia, bagażnik oraz stopkę. Dodatkowe akcesoria nie sprawdziłyby się w terenie, jednak w mieście sprawdzają się idealnie.

Damski rower Kross Trans 3.0

Damska wersja roweru Kross Trans 3.0 to bardzo solidny kandydat na cały sezon. Za sprawą swojej konstrukcji potrafi spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających klientek. Rower ten łączy dwa światy, modny i elegancki miejski oraz wymagający sportowy. Połączeniem potrzeb wynikających z takich kryteriów jest model modny o ciekawym designie oraz wygodny i bezawaryjny, co umożliwia nawet dłuższe trasy.

To, co jest największą zaletą tego modelu to komfort, jaki wynika z jazdy. Polska marka zadbała o to, abyś siedząc na tym rowerze, otrzymała maksymalną możliwą wygodę dostępną w rozsądnej cenie.

Trekkingowa geometria

Rower zawdzięcza komfort zastosowaniu optymalnej geometrii ramy. Wiele osób jest sceptycznie nastawione do obniżonej ramy. Prawdą jest, że wygląd taki nieco się wyróżnia, chociaż jest on już na tyle powszechny, że większość kolarzy się już do niego przyzwyczaiła. Wygląd ten niesie jednak ze sobą wiele korzyści. Dobrze dobrana obniżona rama zapewnia wielki komfort jazdy w warunkach miejskich.

Dzięki obniżonej ramie nie mamy problemu z przyjęciem pozycji stojącej, w której rama znajduje się pomiędzy naszymi nogami. O ile w przypadku długich tras nie jest to zbyt dużą zaletą to w wielkomiejskiej scenerii, może okazać się to olbrzymią przewagą. Podczas jazdy po mieście wielokrotnie jesteśmy zmuszeni stanąć, a to czerwone światła, a to zakorkowany fragment. Jadąc na rowerze z wysoką ramą, często nie mamy możliwości wygodnie stanąć, co zmusza nas do zejścia z roweru. Natomiast pojazd z obniżoną ramą zapewnia swobodną możliwość stawania na nogi i szybkiego wejścia z powrotem na siodełko.

Wygoda i bezawaryjność

Rower trekkingowy powinien zdecydowanie posiadać dwie cechy, musi być wygodny oraz musi być bezawaryjny. Jest to bardzo istotne, ponieważ wykorzystywany jest do pokonywania dość długich tras i chcemy, aby to była dla nas przyjemna droga. Model Trans 3.0 to wysoka jakość osprzętu oraz jego montażu. Osprzęt, jaki został użyty przy produkcji tego roweru, pochodzi od najbardziej renomowanych firm takich jak: Shimano oraz Velo.

Dodatkowym atutem jest bogate wyposażenie, które otrzymujemy w cenie modelu. Do dyspozycji zostaje nam udostępniona prądnica, niezastąpione pedały z powierzchnią antypoślizgową, aluminiowy bagażnik, pełne oświetlenie świetnie sprawdzające się nocami, pełen zestaw błotników, wygodne, amortyzowane siodełko, regulowana kierownica oraz pełne oświetlenie świetnie sprawdzające się nocami.

Dostępne rozmiary oraz warianty kolorystyczne

Model jest dostępny w trzech rozmiarach ramy, wszystkie modele posiadają koła o rozmiarze 28 cali. Należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze rozmiaru ramy, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na komfort jazdy. Dostępne rozmiary:

  • S - dla kobiet, które mają mniej niż 160 cm wzrostu
  • M - dla kobiet, których wzrost wynosi od 160 cm do 170 cm
  • L - dla kobiet o wzroście powyżej 170 cm

Rower możemy zakupić w trzech różnych wariantach kolorystycznych:

trans 3.0 biały
trans 3.0 khaki
trans 3.0 niebieski
  • Biało-szary połyskujący - rama w kolorze białym z szarymi napisami wykończone lakierem na połysk.
  • Khaki-czarny matowy - rama w kolorze khaki z czarnymi napisami wykończone matowym lakierem.
  • Niebiesko-szary połyskujący -rama w kolorze niebieskim z szarymi napisami wykończone lakierem na połysk.

Konkurencja na rynku dla damskiego Kross Trans 3.0

Wybór kobiecych rowerów trekkingowych jest dość szeroki. W tych samych widełkach cenowych możemy znaleźć kilka interesujących modeli. Szczególnie należy zwrócić uwagę na dwie marki toczące walkę o klienta z firmą Kross. Mowa tutaj o firmie Romet oraz BBF. W segmencie trekkingowym każda z tych firm posiada solidnego przedstawiciela. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji co do marki, każda z tych firm zapewnia produkt wysokiej jakości.

Romet Gazela 4 oraz BBF Barcelona są to modele wizualnie bardzo podobne do Kross Trans 3.0. W przypadku Barcelony jednak mamy do czynienia z jeszcze niżej obniżoną ramą co dla wielu osób może być bardzo dużą wadą. Wszystkie te modele wyposażone są w standardowe wyposażenie rowerów trekkingowych. Posiadają różne warianty kolorystyczne jednak to kwestia bardzo indywidualna.

Warto jednak zwrócić uwagę na wagę poszczególnych modeli. Kross Trans jest najlżejszy, co zdecydowanie przemawia na korzyść tego modelu. Niska waga sprzyja przechowywaniu oraz przemieszczaniu się po terenie miejskim gdzie możemy mieć sytuacje, w których rower będzie trzeba podnieść. Na drugi miejscu pod względem wagi znajduje się rower firmy BBF, natomiast najcięższy jest Romet.