Damskie kurtki przeciwdeszczowe

kurtki przeciwdeszczowe damskie
Damskie kurtki przeciwdeszczowe stworzone by zapewnić komfort w każdych warunkach. Komfort polegający nie tylko na ochronie przed przemakaniem materiału, ale też zapewnieniu odpowiedniego odprowadzania wilgoci na zewnątrz kurtki. Jest to niezwykle istotne podczas jakiejkolwiek aktywności sportowej czy nawet turystycznej. Ponieważ już nawet szybki marsz powoduje przyspieszenie akcji serca, a tym samym daje zaczątek do wydzielania się potu z naszej skóry. 

Od czego zależy skuteczność membrany w kurtce przeciwdeszczowej? 

Oprócz tego że skuteczność membrany zależy od jej parametrów, czyli po prostu technologii użytej do jej produkcji i założonych celów to również zależy od warunków użytkowania kurtki. Membrana każdego rodzaju pracuje przenosząc jakiś materiał z większego jego zagęszczenia do mniejszego. Jeżeli więc znajdziemy się w warunkach gdzie wilgotność powietrza sięga 100% (wilgotna jaskinia, gęsta mgła, bliskość wodospadów) możemy zapomnieć o tym że membrana będzie działać wydajnie i szybko pozbędziemy się wilgoci z wnętrza kurtki. 

Damskie kurtki przeciwdeszczowe ocieplane

Oczywiście nie wszystkie kurtki wodoodporne chronią tylko przed tym letnim czy jesienno-wiosennym deszczem, zapewniając maksymalną oddychalność. Czasami istnieje potrzeba założenia wodoodpornej kurtki w chłodniejsze dni. Nawet zimą potrafi padać marznący deszcz, a śnieg też potrafi roztopić się podczas spaceru i przemoczyć nam naszą nie-wodoodporną kurtkę. Dlatego oprócz tych letnich wiosennych kurtek do dyspozycji mamy też damskie kurtki przeciwdeszczowe ocieplane.
189PLN 649PLN