Elektryczne MTB

Rower elektryczny MTB to idealny pojazd do eksploatowania górskich terenów. Nie straszne mu wymagające szlaki i strome wzniesienia. To nowy wymiar czerpania przyjemności z górskich wypraw!

Polski producent rowerów Kross opracował wyjątkową serię jednośladów elektrycznych. Wyposażył je też w najnowocześniejszy osprzęt. Jednoślady są lekkie i wytrzymałe. Dzięki rowerom elektrycznym miłośnicy tego typu pojazdów doświadczają nowej jakości górskiego kolarstwa!

Dlaczego warto kupić rower MTB elektryczny?

Rowery elektryczne mają wiele zalet. Po pierwsze nie zanieczyszczają powietrza. Po drugie nie hałasują, a po trzecie ułatwiają pokonywanie górskich wzniesień bez większego wysiłku.

To zasługa zamontowanego dodatkowego silnika i baterii. Warto dodać, że producent zadbał o ich przemyślany montaż. Dzięki temu stanowią jednolitą konstrukcję z całym rowerem.

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że ten typ jednośladów cieszy się coraz większą popularnością. Rowerem elektrycznym można jeździć w każdych warunkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać go do codziennej jazdy miejskiej. Podróż na nim jest przyjemna i komfortowa.

Zalety jazdy na rowerze MTB:

  • pokonywanie wymagającej trasy małym nakładem sił,
  • wspomaganie pracy mięśni elektrycznym silnikiem,
  • komfortowa jazda po różnych nawierzchniach,
  • niska eksploatacja,
  • dobry trening dla górnych partii ciała,
  • poprawna postawa na rowerze,
  • osiąganie lepszych rezultatów.

Jak wybrać rower elektryczny MTB?

Może się wydawać, że wybór jednośladu elektrycznego to proste zadanie. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Podstawą jest dobranie wielkości ramy do wzrostu.

Kolejny ważny element to rozmiar kół. Pamiętajmy, że im będą miały więcej cali, tym lepiej koła będą się toczyć i pokonywać nierówności. To z kolei przekłada się na bezpośredni komfort jazdy.

Skoro decydujemy się na rower elektryczny, to należy sprawdzić również parametry systemu e-bike, a przede wszystkim silnika. Proporcjonalnie do mocy będzie wzrastać jego dynamika. W tego typu pojazdach najczęściej montuje się silniki o mocy 250W. Jest to uwarunkowane aktualnie obowiązującymi przepisami, które zezwalają na taką właśnie maksymalną siłę.

Ważną rolę odgrywa również akumulator. Najlepiej wybierać te o dużej pojemności. Dzięki temu będzie można pokonywać dłuższe trasy.

A jakie hamulce będą najlepsze? Do jazdy miejskiej idealnie sprawdzą się V-brake. Jeśli jednak planujemy dużo wycieczek górskich, to zdecydowanie lepiej wybrać model elektrycznego roweru z hamulcami hydraulicznymi.

Jednym z ostatnich elementów jest osprzęt. W tym przypadku trzeba pamiętać, że im wyższa jest klasa komponentów, tym jazda na rowerze MTB elektrycznym będzie bardziej efektywna. Dlatego ważny jest typ napędu, zakres kasety oraz wspornik kierownicy i siodełka.

Rowery elektryczne MTB w Traperek.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego Traperek.pl możemy pochwalić się dużym wyborem rowerów elektrycznych MTB. Dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. To nowoczesne rowery górskie, które zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby. W grupie najpopularniejszych rowerów górskich elektrycznych zaliczają się modele z serii: Hexagon Boost, Level Boost i Soil Boost.

Uwielbiasz jazdę po górskich terenach? Rowery górskie MTB są stworze właśnie dla Ciebie! Masz jednak wątpliwości, który model sprosta Twoim oczekiwaniom? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie i pomożemy w wyborze właściwego roweru elektrycznego.

Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
3688PLN 17900PLN