rozmiar ramy:
2499,00PLN 2348,99PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross

Kross Evado 4.0 damski to rower typowo crossowy. Co to oznacza w praktyce? Szybką i wygodną jazdę. Dlaczego tak się dzieje objaśniamy poniżej.

Serce roweru Evado 4.0 - Aluminiowa rama

Rama w damskim Evado 4.0 została dostosowana specjalnie do kobiecej anatomii. Jest więc bardziej wygodna i ergonomiczna. Cała seria Evado stworzona jest tak, żeby użytkownik na rowerze czuł się swobodnie i bezpiecznie, ale też w miarę sportowo. Pozycja jest lekko pochylona w stronę kierownicy, jednak nie wymusza zbyt dużego zgięcia rąk w łokciach. Łopatki nie są też nadmiernie rozciągnięte, co umożliwia dłuższą jazdę bez bolesnych konsekwencji. Lekkie wysunięcie ciała w stronę kierownicy powoduje że korba wraz z pedałami znajduje się w pozycji bardzo wydajnego pedałowania. Można więc używać mniej siły, osiągając dużą moc nacisku na mechanizm korbowy.

Lekka konstrukcja - Absolutne minimum z możliwością rozbudowy

Jak wygląda rower crossowy? Dosyć "goło". Dwa koła, rama, korba, przerzutki i hamulce. To w zupełności wystarcza żeby móc jeździć i czerpać z tego wielką przyjemność. Dzięki temu że rower nie posiada żadnych opcjonalnych dodatków, jest lekki i szybki. Pozwala tym samym na pewną personalizację w doborze akcesoriów.

Czy błotniki są konieczne?

Do roweru możemy oczywiście dobrać sobie jakieś błotniki. Do tego modelu dedykowanym modelem od Krossa będą błotniki Merlin. Należy jednak zastanowić się jak często będziemy z nich faktycznie korzystać, czyli jeździć w deszczu lub błocie i kałużach. Ciekawym rozwiązaniem są też błotniki Harrier, które w razie potrzeby możemy szybko założyć/ściągnąć.

Podpórka do Kross Evado

Do całej serii Evado będzie pasowała stopka Kross Marabou. Jest to dedykowana podpórka do tego modelu, mocowana na dwa otwory montażowe. Może sprawdzić się też uniwersalna stopka Kross Crane II mocowana na obejmę.

Oświetlenie dla damskiego Evado 4.0

Jeżeli jest plan żeby jeździć przy zachodzącym słońcu, konieczne będzie posiadanie oświetlenia. O ile w ciągu jasnego dnia jest to zbędny balast, to o zmroku wyjątkowo ważna konieczność. Komplety oświetlenia zaczynają się już 19 zł, niestety nie zapewnią nam zbyt dużej widoczności na drodze. Rozsądnym rozwiązaniem będzie komplet oświetlenia Kross Lumi Set II. W zestawie znajduje się przednia lampka ze światłem białym oraz czerwonym na tył. W łatwy sposób można ją zamontować na kierownicy, tylną zaś na sztycy siodełka.

Damski Evado 4.0 - dwa kolory

Kross wym sezonie dał możliwość wyboru między dwoma kolorami. Jest to ostatni model w serii Evado gdzie istnieje taka możliwość. W kolejnych modelach skazani jesteśmy na określoną z góry kolorystykę. W Evado 4.0 damskich wybieramy pomiędzy:

  • Biało-niebieski połysk - biały rower z niebieskimi akcentami. Całość wykończona w połysku
  • Grafitowo-różowy mat - grafitowy rower z różowymi wstawkami. Ten został wykończony na matowo

Mała kontrowersja kolorystyczna

Producent oznaczał jedno malowanie na dwa sposoby: biało-niebieski oraz biało-stalowy. W praktyce był to ten sam kolor. Wynikające z tego faktu zwroty i wymiany, pokazały jak bardzo ważna jest kolorystka malowania, szczególnie w przypadku rowerów damskich.