rozmiar kół i ramy
2199,00PLN 1695,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross

Kross Hexagon 3.0 to drugi z serii przełomowych Hexagonów w których możemy wybrać sobie rozmiar kół z 26 lub 27,5 calowych. To czyni rower bardzo uniwersalnym, celującym zarówno w młodych adeptów kolarstwa górskiego jak i osoby dorosłe o trochę drobniejszej budowie ciała. Jest to następca modelu Hexagon X3, który również występował z hamulcami tarczowymi.

Różnice między Hexagonem 3.0 a niższym modelem

Jak już wspomnieliśmy, rower jest jednym z przełomowych modeli w którym dostępne są dwa rozmiary kół. W porównaniu do niższego modelu, mamy tu do wyboru już tylko dwa kolory. Oprócz granatowo-pomarańczowego jest  jeszcze grafitowo-niebieski.

Jeżeli chodzi o osprzęt to najbardziej znaczącą różnicę stanowią hamulce tarczowe zamontowane w Hexagonie 3.0.

Działanie hamulców tarczowych

Hamulce tarczowe są znacznie bardziej wydajne niż hamulce V-brake, które od lat stosowane były we wszystkich rowerach, nie tylko górskich. To jednak rowery górskie niejako wymusiły znalezienie lepszego rozwiązania na szybkie zatrzymanie roweru w każdych warunkach.

W hamulcach typu V-brake, klocki hamulca dociskają z dwóch stron obręcz koła, powodując tarcie i zmniejszenie prędkości. Minusami takiego rozwiązania są ograniczenia technologiczne związane z materiałem użytym do produkcji klocków hamulcowych. Żeby takie klocki nie niszczyły obręczy, muszą być wykonane z materiału o dużo mniejszej twardości. To z kolei zmniejsza skuteczność hamowania.

Ten problem nie występuje w hamulcach tarczowych. Tarcza hamulcowa wykonana jest z wytrzymałego materiału i po za tym, jest elementem wymiennym. Można więc w prosty sposób zużytą tarczę wymienić. Można też modyfikować elementy które wchodzą w układ hamulcowy, mianowicie klocki hamulcowe oraz tarcze. Wymieniając np klocki na metaliczne i przystosowane do nich tarcze z dodatkowym układem chłodzenia.

Rozmiary kół a rozmiary ramy

Do dyspozycji mamy dwa rozmiary kół. Dla każdego z rozmiarów przewidziane są inne rozmiary ram. Dla kół 26" Kross wyprodukował ramy:

  • XS - jest to 14"
  • S - rozmiar 17"

Koła 27,5" mają następujące rozmiary ram:

  • S - tak jak w mniejszych kołach, również 17"
  • M - jest to 19"
  • L - największy rozmiar 21"

Wszystkie rozmiary ram podane są w calach. Są to rzeczywiste wymiary długości rury podsiodłowej (bez uwzględnienia sztycy siodełka). Aby uzyskać wymiar w cm, należy pomnożyć długość w calach przez 2,54

Podsumowując, dzięki wyborowi Hexagona 3.0 można się już cieszyć bardziej skutecznymi hamulcami tarczowymi oraz dobrać odpowiednie dla siebie koła i rozmiar ramy.

Sprawdź też różnice między Hexagonem a Levelem i wybierz sam co jest lepsze dla Ciebie Kross Hexagon czy Level?

Potrzebujesz nóżki do hexagona? Zobacz jak wygląda stopka do roweru Kross Hexagon

Podobne do

Rower Kross Hexagon 2.0 czarny pomarańcz szary połysk 2021Rower Kross Hexagon 2.0 czarny pomarańcz szary połysk 2021 Promocja
KRHE2Z26X17M004064QQ
Rower Kross Hexagon 5.0 czarny limonka połysk 2021Rower Kross Hexagon 5.0 czarny limonka połysk 2021 Promocja
KRHE5Z27X17M003577QQ