rozmiar ramy-koła
2499,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Rowery Kross
Dodatkowy rabat w koszyku:-10%

Rower Kross Hexagon 6.0 2021 w kolorze czarny/grafitowy/czerwony mat. Rower produkowany w dwóch odmianach kolorystycznych i dwóch wielkościach kół:

  1. Koła 29" -> Koła gwarantujące lepsze „wybieranie” nierówności jak korzenie czy dziury w drodze. Rower na tych kołach też potrafi rozpędzić się do wyższych prędkości i łatwiej tę prędkość utrzymuje.
  2. Koła 27,5" -> Koła o większej sztywności. Lepiej prowadzą się w zakrętach i szybciej przyspieszają. Łatwiejszy też będzie podjazd pod strome zbocza.

Wyższa półka Hexagonów

W sezonie 2021 do dyspozycji mamy osiem modeli Hexagonów. To plasuje Hexagona 6.0 w czołówce, jeżeli chodzi o jakość w kontekście całej serii.
Trzecie miejsce w tej stawce to jedna z najlepszych przerzutek tylnych od Shimano. Shimano Acera. Dlaczego jedna z najlepszych? Nie jest tak droga, jak Alivio, a zapewnia komfort jazdy nawet przy większym obciążeniu. W sportowych rowerach jest to konieczne, żeby zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia.

Na uwagę zasługuje również 8-rzędowa kaseta Shimano HG-200 wykonana w technologi Hyper Glide. Dzięki niej zmiana przełożeń odbywa się dużo sprawniej. Każdy z ząbków jest odpowiednio wyprofilowany, co umożliwia zmianę biegów nawet o kilka rzędów naraz.

Rama w rowerze Kross Hexagon 6.0

Materiał użyty do produkcji całej serii rowerów hexagon to stop aluminium. Co kryje się pod handlową nazwą Krossa „Aluminium Performance"? Jest to rodzaj stopu, który gwarantuje odpowiednią sztywność roweru, aby mógł być użytkowany w różnych warunkach. Hexagony zostały stworzone z myślą o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Mają być wygodne, wytrzymałe i wjechać w każdy teren. Zastosowanie tego materiału jest więc jak najbardziej uzasadnione.

W sezonie 2021 rower został pokryty lakierem proszkowym w kolorze czarno-czerwonym. Wykończony został na elegancki mat. Malowanie proszkowe polega na nakładaniu spolaryzowanej farby na ramę, która posiada przeciwstawny ładunek elektryczny. Po wszystkim potrzebna jest jeszcze obróbka termiczna. Efektem jest powłoka lakiernicza o perfekcyjnym wykończeniu wizualnym oraz dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Rama została zaopatrzona też w system RHS, czyli wymiennych haków przerzutki tylnej. Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się zwłaszcza wśród rowerów górskich, kiedy wykorzystywane są w trudnym terenie . Czasami jednak zwykła miejska kolizja może zakończyć się uszkodzeniem tylnej przerzutki. Dzięki systemowi RHS uszkodzenia zatrzymają się na haku i nie przeniosą się na ramę. Złamanie ramy Hexagona 6.0 oznaczałoby nieodwracalne zniszczenie roweru.

W specyfikacji możemy przeczytać, że rower wyposażony jest w hamulce tarczowe. Rama też musi być przygotowana do tego typu osprzętu. U Krossa znajdziemy system „Post Mount”, oznaczający, że zacisk hamulca tarczowego montowany jest bezpośrednio do ramy. Skutkuje to większą sztywnością hamulca, co przekłada się na siłę hamowania i jej modulację. Podnosi też efektywność odprowadzania nadmiaru ciepła z hamulca, co wydłuża jego żywotność.

Co zyskujemy w porównaniu do niższego modelu?

W porównaniu do modelu niżej, Hexagon 6.0 dysponuje sporo lepszym widelcem amortyzowanym. Różnica jest między innymi w samym skoku, czyli czynnej długości pracy. 100 mm w Hexagonie 6.0 w porównaniu do 80 mm w niższym modelu.

Mamy też zupełnie inną korbę. „Szóstka” wyposażona jest w korbę Shimano z trzema blatami. Dwa z nich mają o dwa ząbki więcej niż ich odpowiedniki w tańszej wersji hexagona.
Podkreśleniem wyższości Hexagona 6.0 są komponenty zastosowane w tym rowerze. Elementy takie jak pedały i chwyty jakością prześcigają Hexagona 5.0

Biorąc pod uwagę popularność modelu w obecnym roku, przyszły sezon może stanąć pod znakiem Hexagona 6. Warto więc już teraz ustawić się w kolejce po rower i zamówić powiadomienie o jego dostępności. Pierwsza seria nowych Hexagonów prawdopodobnie rozejdzie się na pieńku.

Podobne do

Pasujące do

Pompka rowerowa Kross HORNET MINI T4CPO000156 BestsellerPromocja
5902262008358
Stopka do roweru Kross MARABOU II 2428" T4CPK000175 Promocja
5904993318836
Sakwa podsiodłowa Merida BGMD102 duża Promocja
5901180280778
Zapięcie rowerowe Kross KZL 500 Promocja
5904993397954
Zapięcie rowerowe Kross KZS 300L na szyfr T4CZP000245 Promocja
5904993397862