Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Już od:1999,00PLN 1799,10PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross
Rocznik:2019
Udostępnij:

Co to jest Outlet w sklepie traperek.pl? 
Są to rowery maksymalnie przecenione. Promocja polega na wyprzedaży starszych roczników. 
Rowery są nowe, nigdy nie były na wystawie, posiadają gwarancję i oryginalne opakowanie.


Rower Kross Hexagon 6.0 2019 w kolorze czarny/grafitowy/czerwony mat. Koła wielkości 29". Rower produkowany w jednej odmianie kolorystycznej i dwóch wielkościach kół:

  1.  29" -> Koła gwarantujące lepsze "wybieranie" nierówności jak korzenie czy dziury w drodze. Rower na tych kołach też potrafi rozpędzić się do wyższych prędkości i łatwiej tę prędkość utrzymuje.
  2.  27,5" -> Koła o większej sztywności. Lepiej prowadzą się w zakrętach i szybciej przyspieszają. Łatwiejszy też będzie podjazd pod strome zbocza. 

Wyższa półka Hexagonów

W sezonie 2019 do dyspozycji mamy osiem modeli Hexagonów. To plasuje Hexagona 6.0 w czołówce, jeżeli chodzi o jakość w kontekście całej serii.
Trzecie miejsce w tej stawce to jedna z najlepszych przerzutek tylnych od Shimano. Shimano Alivio. Dlaczego jedna z najlepszych? Nie jest tak droga jak Deore, a produkowana jest już w wersji Shadow, czyli lekko chowa się w cieniu ramy roweru. W sportowych rowerach jest to konieczne żeby zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia. 
Na uwagę zasługuje również 8-rzędowa kaseta Shimano HG-31 wykonana w technologi Hyper Glide, dzięki której zmiana przełożeń odbywa się dużo sprawniej. Każdy z ząbków jest odpowiednio wyprofilowany i nacięty, co umożliwia zmianę biegów nawet o kilka rzędów na raz.

Rama w rowerze Kross Hexagon 6.0

Materiał użyty do produkcji całej serii rowerów hexagon to stop aluminium. Co kryje się pod handlową nazwą Krossa "Aluminium Performance"? Jest to rodzaj stopu, który gwarantuje odpowiednią sztywność i wytrzymałość roweru, aby mógł być użytkowany w różnych warunkach. Hexagony zostały stworzone z myślą o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Mają być wygodne, wytrzymałe i wjechać w każdy teren. Zastosowanie tego materiału jest więc jak najbardziej uzasadnione. 

W sezonie 2019 rower został pokryty lakierem proszkowym w kolorze czarno-czerwonym, wykończonym na matowo. Malowanie proszkowe polega w tym przypadku na nakładaniu spolaryzowanej farby na ramę, która posiada przeciwstawny ładunek elektryczny. Po wszystkim potrzebna jest jeszcze obróbka termiczna. Efektem jest powłoka lakiernicza o perfekcyjnym wykończeniu wizualnym oraz dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne. 

Rama została zaopatrzona też w system RHS, czyli wymiennych haków przerzutki tylnej. Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się zwłaszcza wśród rowerów górskich, kiedy wykorzystywane są w trudnym terenie . Czasami jednak zwykła miejska kolizja może zakończyć się uszkodzeniem tylnej przerzutki. Dzięki systemowi RHS, uszkodzenia zatrzymają się na haku i nie przeniosą się na ramę, której złamanie oznaczałoby nieodwracalne zniszczenie roweru. 

W specyfikacji możemy przeczytać że rower wyposażony jest w hamulce tarczowe. Rama też musi być przygotowana do tego typu osprzętu. U Krossa znajdziemy system "Post Mount", oznaczający tyle, że zacisk hamulca tarczowego montowany jest bezpośrednio do ramy roweru. Skutkuje to większą sztywnością hamulca co przekłada się na siłę hamowania i jej modulację. Podnosi też efektywność odprowadzania nadmiaru ciepła z hamulca, co wydłuża jego żywotność. 

Co zyskujemy w porównaniu do niższego modelu?

W porównaniu do modelu niżej, Hexagon 6.0 dysponuje sporo lepszym widelcem amortyzowanym. Różnica jest między innymi w samym skoku, czyli czynnej długości pracy. 100 mm w Hexagonie 6.0 w porównaniu do 75 mm w niższym modelu.
Różnica też objawia się we wspomnianej wcześniej przerzutce tylnej, jest to przewaga Alivio nad Acerą.

Mamy też zupełnie inną korbę. "Szóstka" wyposażona jest w korbę Shimano z trzema blatami, z których dwa mają o dwa ząbki więcej niż ich odpowiedniki w tańszej wersji hexagona.
Podkreśleniem wyższości Hexagona 6.0 są komponenty takie jak pedały i chwyty, które jakością wykonania także prześcigają Hexagona numer pięć.

Sprawdź też jak zmieniał się rower Kross Hexagon od roku 2011

Zobacz też inne rowery Kross Hexagon.

Podobne do

Promocja
KRHE5Z29X17M000238QQ
Promocja
krhe7z29x17m000256QQ

Pasujące do

Kupujący ten produkt kupili także: