Rower Kross Hexagon 6.0 2021
rozmiar ramy-koła
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Już od:2499,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Rowery Kross
Udostępnij:

Rower Kross Hexagon 6.0 2021 w kolorze czarny/grafitowy/czerwony mat. Rower produkowany w jednej odmianie kolorystycznej i dwóch wielkościach kół:

  1. 29" -> Koła gwarantujące lepsze "wybieranie" nierówności jak korzenie czy dziury w drodze. Rower na tych kołach też potrafi rozpędzić się do wyższych prędkości i łatwiej tę prędkość utrzymuje.
  2. 27,5" -> Koła o większej sztywności. Lepiej prowadzą się w zakrętach i szybciej przyspieszają. Łatwiejszy też będzie podjazd pod strome zbocza.

Wyższa półka Hexagonów

W sezonie 2021 do dyspozycji mamy osiem modeli Hexagonów. To plasuje Hexagona 6.0 w czołówce, jeżeli chodzi o jakość w kontekście całej serii.
Trzecie miejsce w tej stawce to jedna z najlepszych przerzutek tylnych od Shimano. Shimano Acera. Dlaczego jedna z najlepszych? Nie jest tak droga jak Alivio, a zapewnia komfort jazdy nawet przy większym obciążeniu. W sportowych rowerach jest to konieczne żeby zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia.

Na uwagę zasługuje również 8-rzędowa kaseta Shimano HG-200 wykonana w technologi Hyper Glide, dzięki której zmiana przełożeń odbywa się dużo sprawniej. Każdy z ząbków jest odpowiednio wyprofilowany i nacięty, co umożliwia zmianę biegów nawet o kilka rzędów na raz.

Rama w rowerze Kross Hexagon 6.0

Materiał użyty do produkcji całej serii rowerów hexagon to stop aluminium. Co kryje się pod handlową nazwą Krossa "Aluminium Performance"? Jest to rodzaj stopu, który gwarantuje odpowiednią sztywność i wytrzymałość roweru, aby mógł być użytkowany w różnych warunkach. Hexagony zostały stworzone z myślą o jak najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Mają być wygodne, wytrzymałe i wjechać w każdy teren. Zastosowanie tego materiału jest więc jak najbardziej uzasadnione.

W sezonie 2021 rower został pokryty lakierem proszkowym w kolorze czarno-czerwonym, wykończonym na matowo. Malowanie proszkowe polega w tym przypadku na nakładaniu spolaryzowanej farby na ramę, która posiada przeciwstawny ładunek elektryczny. Po wszystkim potrzebna jest jeszcze obróbka termiczna. Efektem jest powłoka lakiernicza o perfekcyjnym wykończeniu wizualnym oraz dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Rama została zaopatrzona też w system RHS, czyli wymiennych haków przerzutki tylnej. Uszkodzenia mechaniczne zdarzają się zwłaszcza wśród rowerów górskich, kiedy wykorzystywane są w trudnym terenie . Czasami jednak zwykła miejska kolizja może zakończyć się uszkodzeniem tylnej przerzutki. Dzięki systemowi RHS, uszkodzenia zatrzymają się na haku i nie przeniosą się na ramę, której złamanie oznaczałoby nieodwracalne zniszczenie roweru.

W specyfikacji możemy przeczytać że rower wyposażony jest w hamulce tarczowe. Rama też musi być przygotowana do tego typu osprzętu. U Krossa znajdziemy system "Post Mount", oznaczający tyle, że zacisk hamulca tarczowego montowany jest bezpośrednio do ramy roweru. Skutkuje to większą sztywnością hamulca co przekłada się na siłę hamowania i jej modulację. Podnosi też efektywność odprowadzania nadmiaru ciepła z hamulca, co wydłuża jego żywotność.

Co zyskujemy w porównaniu do niższego modelu?

W porównaniu do modelu niżej, Hexagon 6.0 dysponuje sporo lepszym widelcem amortyzowanym. Różnica jest między innymi w samym skoku, czyli czynnej długości pracy. 100 mm w Hexagonie 6.0 w porównaniu do 80 mm w niższym modelu.

Mamy też zupełnie inną korbę. "Szóstka" wyposażona jest w korbę Shimano z trzema blatami, z których dwa mają o dwa ząbki więcej niż ich odpowiedniki w tańszej wersji hexagona.
Podkreśleniem wyższości Hexagona 6.0 są komponenty takie jak pedały i chwyty, które jakością wykonania także prześcigają Hexagona numer pięć.

Biorąc pod uwagę popularność tego modelu w obecnym roku, przyszły sezon może również stanąć pod znakiem Hexagona 6. Warto więc już teraz ustawić się w kolejce po rower i zamówić powiadomienie o jego dostępności. Pierwsza seria nowych Hexagonów prawdopodobnie rozejdzie się na pieńku, a o tym kto dostanie rower będzie decydowało jak najszybsze kliknięcie zamówienia.