Kross hexagon 9.0 - Jak będzie wyglądał

Dodano:17-04-2020

hexagon 9.0

Seria rowerów Hexagon rozrasta się praktycznie z sezonu na sezon. Mamy więc podstawy do tego żeby zastanawiać się jak będzie wyglądał rower Hexagon 9.0 2021. Planów Krossa na rok 2021 jednak nie znamy. Może okazać się produkcja skończy się tak jak dotychczas, na modelu 8.0. Jest jednak kilka rzeczy, które można w ósemce ulepszyć. Stworzymy więc Hexagona 9.0 wg. własnego upodobania.

Sercem roweru jest zawsze jego rama. Geometria oraz sama technologia wykonania ramy nie zmienia się od Hexagona 5.0 aż do 8.0. Hexagon 9.0 mógłby więc wnosić coś nowego w tej kwestii.

Hexagon 9.0 na ramie Aluminium Lite?

Dlaczego nie! Nawet najtańszy z rowerów w serii Kross Level zbudowany jest właśnie na ramie Aluminium Lite. Jest to wyższa technologia produkcji ram u Krossa. Rowery na tej ramie są sztywniejsze i mają niższą masę własną. Można by się jeszcze pokusić o wewnętrzne prowadzenie linek. W żadnym z hexagonów linki nie są puszczone wewnątrz ramy.

Przerzutki, hamulce i korba w Hexagonie 9.0

Patrząc na przerzutki można odnieść wrażenie, że producent nie pożałował tu dobrych komponentów. Z tyłu mamy Shimano Deore-M592, która uważana jest ogólnie za dobrą i niezawodną przerzutkę. Nie można odmówić jej kultury pracy, działa bardzo precyzyjnie i nie jest aż tak "twarda" jak droższe odpowiedniki.

Hamulców moglibyśmy się trochę przyczepić. Wymieńmy je choćby na Shimano M315 znane z np. Evado 6.0, gdzie sprawują się znakomicie.

Korba i przerzutka przednia - do Hexagona 9.0 proponujemy korbę Altusa M2000 którą mogłaby obsługiwać przerzutka przednia z serii Alivio.

Jaki kolor wybierzemy Hexagonowi 9.0?

Najwyższe rowery z serii zazwyczaj mają ciemne, matowe kolory. Ósemka w roku 2020 to kolor czarno-grafitowo-stalowy. Moglibyśmy pójść tym tropem i zrobić kolor w ciemnych odcieniach, ale jednak w połysku.

Drugim pomysłem jest kolor zielony. Coś takiego jak w Eskerze 4.0. O ile sam Esker to dosyć specyficzny rower, to jednak kolor nie pozostaje obojętny dla nikogo i daje się zapamiętać na długi czas.

Cokolwiek byśmy nie wymyślili dla Hexagona 9.0 jest to tylko fantazjowanie na temat niedalekiej, ale jednak bardzo nieznanej przyszłości. Nie wiemy więc nawet czy taki rower się ukaże, ani na jakiej ramie, czy osprzęcie będzie dostępny. Niemniej jednak, jeżeli będziemy dysponować jakimiś informacjami, jak najszybciej się podzielimy.