Damskie rowery MTB Kross Lea

Kross Lea - seria damskich rowerów MTB

Kross produkuje jedne z najpopularniejszych rowerów w Polsce. Ceny są umiarkowane, jakość dobra, a modeli i kolorów znaleźć tu można bardzo dużo. Każdy, kto poszukuje transportu dwukołowego z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.

Rowery damskie Kross to nie tylko seria rowerów trekkingowych. Kross Lea to najnowsza seria jednośladów, skierowana do użytkowniczek bardziej wymagających, które poszukują idealnego pojazdu dwukołowego do startów w amatorskich zawodach XC. Do ich produkcji wykorzystano bardzo solidne elementy, które gwarantują bardzo bezpieczną i komfortową jazdę, pochodzące od takich producentów, jak: Shimano, Feimin czy Velo. Kross Lea to damski odpowiednik Hexagonów. Doskonale sprawdzą się w trudniejszych warunkach, ponieważ został stworzony z myślą o kobietach ceniących sobie sprzęt najwyższej jakości.

Damskie rowery Kross MTB

To uniwersalny i komfortowy model, który znakomicie sprawdzi się na drogach utwardzanych i w terenie. To idealna propozycja rowerowa głównie dla kobiet. Bardzo prosta budowa, trwałość i łatwość obsługi gwarantuje przyjemność jazdy.

Cała seria rowerów Kross z serii Lea, tworzona jest od początku do końca z myślą o komforcie i bezawaryjnej jeździe Pań. Idealnie dopasowane, ramy i geometria sprawia, że bez większego problemu każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Rama wykonana jest z lekkiego aluminium, a jej górna część zaprojektowana została w taki sposób, aby zsiadanie i wsiadanie na rower było bezproblemowe i łagodne. Oprócz tego taka konstrukcja podnosi poziom bezpieczeństwa i zapewnia większą stabilność podczas jazdy, głównie po nierównym terenie.

Kross Lea jest idealnie dopasowany do kobiecej budowy: wielkość i kształt siodła, kierownicy i mostka sprawiają, że użytkowanie go jest naprawdę praktyczne. Dodatkowo idealna geometria powoduje, że sylwetka użytkownika jest wyprostowana, co pozwala zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i przedramion. Dzięki temu obserwowanie drogi staje się łatwiejsze, a pole widzenia szersze i powiększone. Ponadto przednie amortyzatory znacząco podnoszą komfort użytkowania, zwłaszcza podczas jazdy po nierównym podłożu czy na wybojach.

Napęd w rowerze działa za pomocą tylnej przerzutki, która jest trwała, prosta w eksploatacji, a przede wszystkim niedroga, więc w przypadku jakiejkolwiek usterki naprawa nie naraża użytkownika na duże koszty. Lekkie, nieskomplikowane, mocne i niezawodne hamulce sprawiają, że użytkownik pojazdu może czuć się w pełni bezpiecznie na każdym podłożu.

Do każdego modelu rowerów firmy Kross dokupić można różnorodne akcesoria, które zwiększają poziom i komfort użytkowania.

Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
1228PLN 5199PLN