Rowery z serii Level

Kross Level to seria sportowych rowerów górskich XC polskiego producenta rowerów Kross. Mieści ona w sobie zarówno modele rekreacyjne, jak i wyczynowe. Czym charakteryzuje się seria Kross Level?

Charakterystyka serii Kross Level

Wszystkie modele rowerów Kross Level to rowery górskie typu hardtail — z przednim amortyzowanym widelcem i bez zawieszenia z tyłu. Posiadają sportową geometrię, zaprojektowaną, z myślą o zawodach cross-country. Szczególnie w topowych modelach gdzie ważna jest możliwość wydajnego podjeżdżania pod strome wzniesienia, a także pokonywania przeszkód. Zgodnie z dzisiejszym standardem XC wszystkie rowery z serii wyposażane są w koła w rozmiarze 29 cali (niższe modele w małych rozmiarach dostępne są na kołach 27,5 cala). Ramy wyższych modeli z serii wykonywane są z włókna węglowego. Rowery Kross Level są jednymi z pierwszych rowerów produkowanych w Polsce wykorzystujących ramy z tego materiału. Wszystkie rowery z tej serii posiadają przedni amortyzator oraz hydrauliczne hamulce tarczowe.

Podobnie jak w innych seriach tego producenta wykorzystywane są komponenty jak kierownice, czy sztyce pod marką Kross. Ponadto wyposażane są one w osprzęt największych światowych producentów. Są to m.in. napędy Shimano lub SRAM, amortyzatory RockShox lub FOX, czy SR Suntour, czy koła DT Swiss.

Modele Kross Level

Obecnie seria Kross Level posiada oznaczenia numeryczne, gdzie wyższy numer wskazuje na wyższy model z serii. W kolekcjach z ostatnich lat znajduje się po kilkanaście modeli różniących się zastosowanym osprzętem, a także technologią ram. Niektóre modele Kross Level to:

  • Kross Level 1.0 - najbardziej podstawowy model;
  • Kross Level 8.0 - najwyższy model na ramie aluminiowej;
  • Kross Level 11.0 - najniższy model na ramie z włókna węglowego;
  • Kross Level 15.0 - najwyższy model na ramie z włókna węglowego;
  • Kross Level TE — najwyższy, wyczynowy model z serii wykorzystujący.

W serii Kross Level pojawiają się także modele limitowane. Jak np. Kross Level Tokyo inspirowany Igrzyskami Olimpijskimi. Produkowane są także rowery Kross Level JR przeznaczone dla dzieci nawiązujące stylistyką do modeli wyczynowych.

Kross Level Boost — Profesjonalne rowery ze wspomaganiem elektrycznym

Kolejną gałęzią rowerów z serii Level są rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Mimo że część kolarzy nie traktuje zbyt poważnie rowerów ze wspomaganiem, to siła argumentów ukazuje, że są w błędzie. Rowery elektryczne pozwalają cieszyć się otaczającą nas przyrodą w zupełnie nowym zakresie. Tam, gdzie niemożliwym staje się wjechanie normalnym rowerem, z ratunkiem przychodzi Kross Level Boost. Typowy rower MTB z nietypową mocą. Do dyspozycji mamy trzy wersje tego elektrycznego górala:

  • Kross Level Boost 1.0
  • Kross Level Boost 2.0
  • Kross Level Boost 3.0

Oprócz tego podziału związanego z użytym osprzętem i silnikami, jest jeszcze podział w obrębie modeli. Związany jest on z użyciem konkretnej baterii o większej lub mniejszej pojemności. Modele oznaczone są kolejno 630 lub 500 i są to liczby związane z wydajnością akumulatora wyrażonej w amperogodzinach.

Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
2014PLN 11289PLN