Rower Kross Level 4.0 czarno-niebieski 2021
Rozmiar ramy - rozmiar kół
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Już od:3199,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross
Rocznik:2021
Udostępnij:

Co to jest Outlet w sklepie traperek.pl? 
Są to rowery maksymalnie przecenione. Promocja polega na wyprzedaży starszych roczników. 
Rowery są nowe, nigdy nie były na wystawie, posiadają gwarancję i oryginalne opakowanie.


Rower Kross Level 4.0.Kolor czarno-niebieski. Aluminiowa rama, hamulce hydrauliczne i amortyzator z blokadą skoku w manetce. To główne atrybuty modelu Level 4. Rower stworzony do szybkiego przemieszczania się w trudnym terenie. Opony Schwalbe odgrywają tu ważną rolę, dbając o przyczepność, a co za tym idzie bezpieczeństwo rowerzysty.

Osprzęt zamontowany w Levelu 4.0

Mamy tu ciekawe połączenie trzech grup osprzętowych Shimano. Korba to trzyblatowy Altus M2000. Obsługiwana jest przez przerzutkę i manetki z tej samej grupy. Kaseta natomiast to nowe Alivio CS-HG400, co oznacza 9-rzędów zębatek. 9-rzędową kasetę obsługuje natomiast Shimano Deore RD-M592. Takie połączenie sprawia, że rower daje dużo frajdy z jazdy w terenie, nie fatygując tym samym naszego portfela. Nie jest to sprzęt dla profesjonalisty, ale daje już posmakować tego co jest dobre w rowerach typu MTB.

Inne mocne strony Levela 4.0

  • Aluminiowa rama z bardzo dobrą, sportową geometrią
  • Amortyzator który daje możliwość zablokowania skoku z manetki na kierownicy
  • Skuteczne hamulce tarczowe hydrauliczne
  • Opony Schwalbe to jedna z lepszych opcji na rynku rowerowym
  • Solidne pedały, które zapewniają stabilną pozycję stóp podczas pedałowania

Kross Level 4.0 - Rozmiary ram i kół

Rower produkowany jest w dwóch wariantach kolorystycznych, dwóch wielkościach kół oraz w sumie sześciu wielkościach ram. Dobrze jest więc zapoznać się z przeznaczeniem poszczególnych wariantów i wybrać odpowiedni dla siebie.

Kolorystki nie będziemy komentować, każdy tutaj ma swoje preferencje. Dla niektórych to będzie ważne żeby mieć określony kolor, dla innych będzie to zupełnie nieistotne. Kwestią gustu będzie też wykończenie malowania. Kross oferuje tutaj dwie opcje pokrywające się z określoną kolorystyką. Mamy więc do wyboru:

  • Czarno-niebieski wykończony na matowo
  • Szaro-pomarańczowo-czarny w połysku

Wybór wielkości kół

Wybór kół uzasadniony jest dwoma argumentami. Jest to wzrost przyszłego użytkownika, oraz jego styl jazdy. Przy kołach 27,5 mamy do wyboru tylko dwie wielkości ramy: S (16") oraz M (18"). Sugeruje to nam, że kolarze o wzroście powyżej 180 cm powinni skupić się bardziej na rowerach z kołami 29". Z kół 29 calowych, powinni natomiast zrezygnować rowerzyści wzrostem mniejszym niż 172 cm.

Dla tych którzy mieszczą się w przedziale 172-180 cm pozostaje wybór między dwoma średnicami kół. Tutaj wchodzę preferencje dotyczące stylu jazdy. Mniejsze koła oznaczają większą zwrotność, lepsze przyspieszenie, większość sztywność obręczy, które są mnie podatne na scentrowanie. Większe koła natomiast oznaczają łatwiejsze utrzymanie dużej szybkości oraz lepsze "wybieranie" nierówności terenu.

Wybór wielkości ramy

Jeżeli już mamy decyzję odnośnie wyboru rozmiaru kół, trzeba wybrać odpowiednią ramę. Dla kół 27,5" dostępne są tylko dwie wartości:

S - Dla wzrostu 164-172 cm
M - Dla wzrostu 172-180 cm

Dla kół 29" dostępny jest wachlarz czterech rozmiarów:

S - Dla wzrostu 172-180 cm
M - Dla wzrostu 180-188 cm
L - Dla wzrostu 188-195 cm
XL - Dla wzrostu 195-205 cm

Trzeba mieć na uwadze, że jest to oficjalna rozmiarówka producenta sugerująca odpowiednie rozmiary do sportowej jazdy na rowerze. Z doświadczenia wiemy natomiast, że klienci którzy kupują rower do jazdy bardziej rekreacyjnej często odbiegają od przedstawionych sugestii. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ponieważ każdy powinien czuć się dobrze na swoim jednośladzie.

Pasujące do

Kupujący ten produkt kupili także: