rower level kross 8.0 koła 29 cali, kolor czarno czerwony. Rocznik 2019
Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Producent:
Rowery Kross
Udostępnij:

Sercem Levela 8.0 jest jego rama. Jest to drugi rower z serii Leveli, w którym występuje już bardziej profesjonalna rama, wykonana ze stopu "Aluminium Superlite". Oprócz zmniejszonej wagi, mamy tutaj do czynienia ze wzmocnieniem tylnych widełek, które obsługują koło w systemie sztywnej osi. Amortyzowany widelec Rock Shox Recon RL Solo Air także posiada sztywną oś, więc możemy liczyć na dużą precyzję prowadzenia tego roweru. 

Kross Level 8.0 - Nowoczesne rozwiązania w świecie kolarstwa MTB

Kross Level 8.0 to rower przemyślany od początku do końca. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na geometrię ramy, która różni się od niższych modeli. Tak wyglądają wymiary w calach dla poszczególnych oznaczeń rozmiarowych:

  • S - 17,5 "
  • M - 19"
  • L - 20,5"
  • XL - 21,5"

Wszystkie wymiary podane są w calach. Żeby uzyskać wymiar w centymetrach, należy te wartości pomnożyć przez 2,54. Są to rzeczywiste wymiary rury podsiodłowej w Levelu 8.0

Na uwagę zasługuje też taperowana główka, czyli rura którą sterujemy ma kształt stożka. Zwiększa to sztywność i wytrzymałość całego układu. Przekłada się to na precyzję sterowania i różnicę faktycznie da się wyczuć! 

Nowoczesna rama nie może też się obyć bez nowoczesnego prowadzenia przewodów. W Kross Level 8.0 przewody mamy ładnie puszczone w ramie, co zwiększa wartość wizualną roweru, ale też bezpieczeństwo. Niwelujemy ryzyko uszkodzenia przewodów hamulcowych czy linki przerzutki.

Napęd w Levelu 8.0 

Napędy 3-rzędowe w najlepszych rowerach górskich powoli przechodzą na emeryturę. Dlatego też w Levelu 8.0 znajdziemy już bardziej nowoczesne rozwiązanie 2x11 obsługiwane przez przerzutki SLX M7000.

Zmniejszenie ilości blatów na korbie przede wszystkim zmniejsza jej wagę. Powoduje też, że mniej kombinacji przełożeń się dubluje. W trudnym terenie prostsze rozwiązania zawsze są lepsze. Dużo łatwiej jest przerzucić kilka zębatek na kasecie niż zmienić jedno przełożenie na dużym blacie korby. 11-rzędowa kaseta zapewnia dobrze zbalansowane przełożenia, które znajdą zastosowanie zarówno w maratonach MTB, jak i szybszych wyścigach Cross Country.

Hamulce w tym modelu to Shimano M500. Skuteczna hydraulika na standardowych tarczach 160mm. Warto pokusić się o zmianę okładzin hamulca na metaliczne i podobną operację na tarczach hamulcowych. Rama XL posiada w standardzie tarcze o średnicy 180mm, co zwiększa bezpieczeństwo najcięższych użytkowników tego jednośladu.

Kross Level 8.0 w roku 2019 występuje w jednym kolorze: czarno-czerwono-grafitowym macie. 

kross level 8.0