Rower Kross Level 8.0 czarny czerwony mat 2021
Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Producent:
Kross

Sercem Levela 8.0 jest jego rama. Jest to drugi rower z serii Leveli, w którym występuje już bardziej profesjonalna rama, wykonana ze stopu "Aluminium Superlite". Oprócz zmniejszonej wagi, mamy tutaj do czynienia ze wzmocnieniem tylnych widełek, które obsługują koło w systemie sztywnej osi. Amortyzowany widelec Rock Shox Recon Silver RL także posiada sztywną oś, więc możemy liczyć na dużą precyzję prowadzenia tego roweru. 

Kross Level 8.0 - Nowoczesne rozwiązania w świecie kolarstwa MTB

Kross Level 8.0 to rower przemyślany od początku do końca. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na geometrię ramy, która różni się od niższych modeli. Tak wyglądają wymiary w calach dla poszczególnych oznaczeń rozmiarowych:

  • XS - 16" (162-172 cm)
  • S - 17" (172-182 cm)
  • M - 19" (182-188 cm)
  • L - 20" (188-195 cm)
  • XL - 22" (195-205 cm)

Wszystkie wymiary podane są w calach. Żeby uzyskać wymiar w centymetrach, należy te wartości pomnożyć przez 2,54. Są to rzeczywiste wymiary rury podsiodłowej w Levelu 8.0

Na uwagę zasługuje też taperowana główka, czyli rura którą sterujemy ma kształt stożka. Zwiększa to sztywność i wytrzymałość całego układu. Przekłada się to na precyzję sterowania i różnicę faktycznie da się wyczuć! 

Nowoczesna rama nie może też się obyć bez nowoczesnego prowadzenia przewodów. W Kross Level 8.0 przewody mamy ładnie puszczone w ramie, co zwiększa wartość wizualną roweru, ale też bezpieczeństwo. Niwelujemy ryzyko uszkodzenia przewodów hamulcowych czy linki przerzutki.

Napęd w Levelu 8.0 

Napędy 3-rzędowe w najlepszych rowerach górskich powoli przechodzą na emeryturę. Dlatego też w Levelu 8.0 znajdziemy już bardziej nowoczesne rozwiązanie 1x12 obsługiwane przez przerzutkę SLX M7100.

Zmniejszenie ilości blatów na korbie przede wszystkim zmniejsza jej wagę. Powoduje też, że mniej kombinacji przełożeń się dubluje. W trudnym terenie prostsze rozwiązania zawsze są lepsze. Dużo łatwiej jest przerzucić kilka zębatek na kasecie niż zmienić jedno przełożenie na dużym blacie korby. 12-rzędowa kaseta zapewnia dobrze zbalansowane przełożenia, które znajdą zastosowanie zarówno w maratonach MTB, jak i szybszych wyścigach Cross Country.

Hamulce w tym modelu to Shimano M500. Skuteczna hydraulika na standardowych tarczach 160mm. Warto pokusić się o zmianę okładzin hamulca na metaliczne i podobną operację na tarczach hamulcowych. 

Kross Level 8.0 w roku 2021 występuje w jednym kolorze: czarno-czerwono-grafitowym macie. 

Podobne do

Pasujące do