Kross Trans

Kross Trans - Seria rowerów z bogatym doświadczeniem

Firma Kross już od ponad 20 lat produkuje pod własną marką jedne z najpopularniejszych rowerów na naszym rynku. Wśród wielu kategorii jednośladów tego producenta znajduje się bogato reprezentowana grupa rowerów trekkingowych, występująca pod wspólną nazwą Kross Trans.

Rowery trekkingowe ze względu na swój uniwersalny charakter są bardzo chętnie wybierane przez naszych klientów. Mogą służyć bowiem zarówno do dojazdów do pracy czy na zakupy, jak i do codziennych wycieczek, a nawet wielodniowych wypraw. Są wyposażone w błotniki, kompletne oświetlenie, amortyzację oraz bagażnik. Znakomicie sprawdzają się w miejskiej dżungli, jak i na szosie czy w bardziej wymagającym terenie.

Rowery Kross Trans zostały przez producenta oznaczone cyframi, które wskazują na poziom wyposażenia danego modelu, a więc pośrednio również na grupę docelową oraz poziom cenowy. I tak najprostsze z nich to kross trans 1.0, a najbardziej zaawansowane to kross trans 11.0. W sumie do wyboru mamy 10 modeli (pominięto w nazewnictwie trans 7.0, poza 9.0. Rowery występują zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Co więcej, każdy z nich oferowany jest w kilku rozmiarach ramy, by łatwiej było przystosować go do indywidualnych potrzeb.

Na pierwszy rzut oka modele Kross Trans odróżnić można po barwie lakieru - każdy numer pomalowano na inny kolor. Znacznie istotniejsze są różnice w wyposażeniu, zwłaszcza w osprzęcie oraz rodzaju hamulców.

Rowery Trans 1.0 do 4.0 mają zazwyczaj 21 przełożeń, realizowanych jednak na osprzęcie różnej klasy. Wszystkie też mają hamulce typu v-brake. W modelu Trans 5.0 pojawiają się już 24 przełożenia oraz znacznie lepszy osprzęt shimano deore, zastosowano tu także hamulce tarczowe, bardzo dobrze sprawdzające się w czasie dłuższych wypraw, przy bardziej obciążonym jednośladzie, zmiennych warunkach terenowych (zjazdy) i zmiennej pogodzie (opady deszczu).

Przełożeń przybywa w kolejnych modelach - kross trans 8.0 ma ich już 24, trans 9.0 zaś aż 30. Dodatkowo w tym ostatnim zastosowano blokadę amortyzatora, która dzięki usztywnieniu konstrukcji wspomaga jazdę po asfalcie, zwłaszcza na wzniesieniach.

Seria Kross Trans to oczywisty wybór dla kogoś, kto w przyzwoitej cenie szuka dobrze wyposażonego, uniwersalnego i wytrzymałego roweru.

Najbardziej popularne rowery damskie Kross 28 cali to między innymi Trans 5.0 z aluminiową, hydroformowaną ramą, i napędem z przerzutką Alivio. Od roku 2020 Trans 5.0 wyposażony jest dodatkowo w hamulce tarczowe, a napęd w Trans 5.0 2021 został ulepszony do poziomu Deore.
Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
1270PLN 10999PLN