Najnowsze wpisy

Jaki rower dla 5-6 latka lub starszego dziecka w wieku szkolnym? Pomagamy wybrać rower dla dziecka

Dodano:2023-02-26

Dzieci są w ciągłym ruchu. Czasami można odnieść wrażenie, że nigdy nie odczuwają zmęczenia. Niestety, w czasach, kiedy coraz więcej czasu spędzają przed komputerem czy telewizorem, trzeba zrobić wszystko, aby zachęcić swoją pociechę do aktywności na świeżym powietrzu. Idealnie do tego sprawdza się właśnie rower!

Jakie zapięcie do roweru zabezpieczy Twój rower?

Dodano:2022-11-29

Kradzieże rowerów zdarzają się równie często, jak samochodów. W związku z tym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty są profesjonalne zapięcia do jednośladów. Zastanawiasz się, jakie będzie najlepsze? Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy, jaką blokadę wybrać do danego modelu, aby chroniła przed złodziejem i posłużyła przez długie lata.

Rozmiary opon rowerowych - kompendium wiedzy o oponach

Dodano:2022-11-29

Rowery mają różne rozmiary kół w zależności od modelu, co przekłada się automatycznie na inny rozmiar opon. Jednoślady w naszym kraju sprzedawane są z oponami o średnicy od 10 do 29 cali. I to właśnie system calowy jest stosowany najczęściej w Polsce do oznaczenia ich rozmiaru. Największe problemy pojawiają się w sytuacji, kiedy zachodzi potrzeba wymiany na nowe opony, a producent użył zapisu w milimetrach.

Budowa roweru

Dodano:2022-08-11

Rower jest stosunkowo prostym pojazdem, napędzanym siłą mięśni. Składa się jednak z wielu układów i części wzajemnie ze sobą powiązanych. To nie tylko siodełko, rama, koła, kierownica czy łańcuch. Liczba tych elementów jest znacznie większa, a każdy z nich za coś odpowiada. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, z czego zbudowany jest rower.

Rowerem pod namiot. Jak przygotować się na wyprawę rowerową?

Dodano:2022-05-16

Wiosna to idealny czas na przejażdżki rowerowe. To również świetna okazja, aby trochę wolnego czasu spędzić na świeżym powietrzu i poobcować z piękną przyrodą. Zwłaszcza, że przez ostatnie kilka miesięcy więcej czasu spędzaliśmy w zamkniętych pomieszczeniach, aniżeli na łonie natury.