Rower Gravel Merida Silex 400
Warianty:
8309,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Merida

Merida Silex 400 to gravel który kontynuuje założenia roweru z poprzednich sezonów - szybkie przemieszczanie się w zróżnicowanym terenie. W kilku słowach można określić go jako rower dla kolarzy lubujących się w wysokich prędkościach, ale też czerpiących dużą przyjemność z jazdy w trudnym terenie.

Rowerem zainteresują się też osoby, którą myślą o szybkim rowerze wyprawowym. Ten gravel daje możliwość zamontowania bagażnika nad tylnym kołem, zaś na bagażniku zmieszczą się sakwy. Dosyć krótka górna rura roweru, powoduje że geometria staje się bardzo przyjazna dla rowerzysty, umożliwiając mu pokonywanie dziesiątek kilometrów bez bólu w plecach.

Silex 400 na nowy sezon zbudowany na nowej grupie osprzętowej Shimano GRX. Jest to grupa zaprojektowana od podstaw na potrzeby rowerów gravelowych. Silex 400 wyposażony jest w podstawową grupę GRX400, która odpowiada 10-rzędowej Tiagrze. Nie da się jednak porównać "jeden do jednego" tych różnych grup Shimano. Bez wątpienia jest to przełom wywołany niezwykłą popularnością graveli, które szturmem zdobywają serca kolarzy.