Kurtki zimowe męskie

The North Face kurtki zimowe męskie, ocieplane puchem naturalnym lub syntetycznym. Niektóre z nich mają też właściwości wodoodporne. Columbia kurtki pikowane omni-heat. Jack Wolfskin ciepłe kurtki zimowe oraz wiele innych firm w doskonałych okazjach cenowych.

Kurtki zimowe dla mężczyzn - jak wybrać?

Zasada jest prosta. Najlepiej nie płacić za to, czego nie używamy, lub prawie wcale nie używamy. Jeżeli ktoś większość zimy jeździ autem, a pieszo pokonuje maksymalnie po 200m do sklepu spożywczego pod domem, to nonsensem będzie kupowanie kurtki z wydajną membraną (np Gore-Tex). Taka membrana zwiększy nam wartość kurtki o prawdopodobnie kilkaset złotych, a użytkownikowi przyda się przy odrobinie "szczęścia" raz w roku. Podobnie sprawa wygląda z kurtkami narciarskimi, w których trzeba trochę dopłacić za funkcje narciarskie.

Kurtki zimowe pikowane - dla kogo

Kurtki pikowane to świetne rozwiązanie na chłodne, ale niezbyt wietrzne dni. Prawdopodobnie nie powinno też padać deszczem. Mało które kurtki pikowane są również wodoodporne. Większość z nich jest również mało odporna na wiatr. Im gęstsze pikowanie tym wiatr łatwiej radzi sobie z przedostaniem się do wewnątrz pod kurtkę. W zimowych kurtkach pikowanych, mamy za zwyczaj do czynienia z ociepliną puchową, lub puchopodobną. Parametry puchu często wypisane są na rękawie kurtki, natomiast puch syntetyczny to wyrób o bardzo rozciągniętej skali jakości, która zależy od producenta i oczywiście od ceny samego produktu.

Kurtki zimowe narciarskie - przeciwwskazania

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy - cena, dopłacamy za funkcje narciarskie. Jeżeli raz do roku wybieramy się jednak na narty, to czemu nie? Nie będziemy kupować specjalnie kurtki na narty, jeżeli jedziemy tylko raz w roku i jest to bardziej rekreacja niż prawdziwy sport. Większość tych kurtek zimowych jest solidnie ocieplona i może też służyć jako typowa kurtka na mrozy. Czasy kiedy narciarki były zubożałe w ocieplinę trochę odchodzą, a nawet jeżeli tak jest, to krój pozwala na założenie dodatkowej warstwy docieplającej pod spód.

Zapraszamy do zapoznania się z kurtkami Columbii, szczególnie z popularnym modelem Lake 22, który sprzedaje się zanim jeszcze nadejdą prawdziwe chłody.
149PLN 999PLN