Kurtki zimowe męskie 2019

Męskie kurtki zimowe 2019
Przygotowaliśmy specjalną kategorię najciekawszych kurtek zimowych męskich na sezon 2019/20. Tylko najnowsze modele godne uwagi. Kurtki 3w1, pikowane puchówki oraz narciarskie i wodoodporne hardshelle. Wszystkie te ciepłe nowości w gorących okazjach cenowych! 

Co sprawia że kurtki zimowe grzeją?

Kurtki właściwie nie grzeją, a utrzymują i kumulują temperaturę którą wytwarza ludzki organizm. Robią to z mniejszym lub większym skutkiem dzięki materiałom izolującym termicznie. Potocznie mówimy tu o tzw. ocieplinie. Wyróżnia się ociepliny naturalne i syntetyczne. Jeżeli mówimy o naturalnych to będzie to puch najczęściej kaczy oraz gęsi, z domieszką pierza. W ocieplinach syntetycznych będą to zwykle materiały nylonowe i poliuretanowe wyprodukowane nierzadko w zaawansowany, mikrotechnologiczny sposób. 

Lepszy puch naturalny czy syntetyczny? 

Puch naturalny to sprawdzony izolator na jesienno-zimowe chłody, ale ostatnio coraz mocniej konkuruje z nim jego syntetyczny odpowiednik. Ociepliny syntetyczne nie chłoną wilgoci, szybciej schną po praniu, i większość z nich nie zbryla się i zachowuje swoje właściwości termoizolacyjne na lata. Nie posiada też tendencji do wychodzenia na zewnątrz kurtki. Jeżeli chodzi o właściwości termoizolacyjne, wszystko zależy już od konkretnego rodzaju puchu który został zastosowany do ocieplenia kurtki. 

 

Szukasz więcej ciepłych rzeczy w dobrych cenach? Sprawdź wszystkie kurtki zimowe north face w kategorii kurtek ocieplanych.
349PLN 1399PLN