Najcieplejsze kurtki zimowe damskie

najcieplejsze kurtki zimowe damskie
Ta podkategoria to droga na skróty przez labirynt zimowych kurtek. Spośród mieszaniny lekkich, stylowych, uroczych i modnych, wybraliśmy po prostu te najcieplejsze kurtki zimowe damskie. Pod ciepłą kurtkę warto też założyć bieliznę termoaktywną Brubecka czytaj dalej...

Czym ocieplane są te najcieplejsze z zimowych kurtek damskich? - Modele na sezon 2021/22

Generalnie zasada jest prosta. Im więcej powietrza uda się zgromadzić między włóknami ociepliny, tym bardziej jest ona skuteczna. Istnieje jeszcze temat ilości tej ociepliny w samej kurtce, ale... No właśnie. Żadne z kobiet nie da się ubrać w kurtkę pikowaną puchem w ilości godnej ludzika Michelin. Dlatego też ważna jest jej jakość. Najbardziej popularnym materiałem jest naturalny puch kaczy i gęsi. Puch gęsi jest mniej podany na zbijanie się z czasem, nie posiada intensywnego zapachu i ma trochę lepsze właściwości termiczne. 

Jaki puch mają najcieplejsze kurtki zimowe na świecie?

Często można spotkać na kurtkach puchowych oznaczenia: 600, 650, 700 itd. Ta liczba informuje nas o jakości puchu, nie zaś jego gramaturze jak wiele osób jeszcze błędnie myśli. Ta liczba to miara sprężystości puchu. Im większa sprężystość, tym większe możliwości do zatrzymywania powietrza wokół jego włókien, a tym samym termoizolacji. Podsumowując: im większa wartość tym lepiej, bo mniej tego puchu potrzeba żeby zrobić bardzo ciepłą kurtkę zimową.  

Nie samym puchem kurtki ocieplają

Nanotechnologia to na tyle zaawansowana gałąź przemysłu, która pozwala produkować nam substytut puchu naturalnego. Jedną z najlepszych ocieplin tego rodzaju jest Prima-Loft, używany między innymi w kurtkach The North Face Thermoball. Ocieplina ta ma właściwości puchu gęsiego 650, ale lepiej radzi sobie z wilgocią (jest wodoodporna) oraz szybciej schnie w porównaniu do swojego naturalnego odpowiednika. Sprawdź też kurtki zimowe Regatta, które potrafią zaskoczyć rekordową wyprzedażą.

Kurtki zimowe damskie z ocieplaniem ratunkowym

Od dłuższego czasu firma Columbia wprowadza na rynek kurtki z bardzo charakterystycznym systemem ociepleń. Jest to forma folii termicznej używanej w ratownictwie medycznym. Różnicą jest technologia wykonania podszewki takiej kurtki. Folia termiczna nadrukowana jest w formie małych punktów, które oddalone są od siebie o odległość, która umożliwia swobodne "oddychanie" takiej kurtki. Technologia ta nazywa się Omni-Heat, a najcieplejsze kurtki damskie ją posiadające to np. Della Fall i Powder Lite.

511PLN 580PLN