Polary męskie

Męskie polary, które świetnie izolują termicznie a zarazem oddychają. Polar nie chłonie wilgoci, jest ciepły i przewiewny. Wynalazek końcówki lat '80 służy nam do dzisiaj i ciężko jest wymyślić coś dużo lepszego. 

Co to właściwie jest polar?

Słowo "polar" to potoczne określenie na bluzę wykonaną z włókna Polartec, lub zbliżonego wyglądem i właściwościami. Polartec to włókno zrobione na wzór sierści niedźwiedzia, która w sporym powiększeniu przypomina puste w środku rurki. Przestrzeń w tych rurkach odpowiada za zatrzymanie powietrza, które jest idealnym izolatorem termicznym. Gładkość samego włókna powoduje, że materiał ten nie chłonie wody i nawet po zamoczeniu, za chwilę staje się suchy
polartec

Należy pamiętać o tym, że tkanina wykonana jest w całości z włókien syntetycznych i PET, w tych czasach, pozyskiwanych już głównie z recyclingu. Firma The North Face, wprowadziła też modele, które w 100% wytworzone są materiału pochodzącego z recyclingu. 

Najwygodniejsze do założenia na siebie są polary typu full-zip. Czyli posiadające zamek po całej długości bluzy. Jednak podczas różnych aktywności fizycznych, może okazać się że ten zamek mimo wszystko w jakiś sposób przeszkadza, a bluza nie układa się naturalnie. Do dyspozycji mamy więc bluzy typu 1/4 zip.

Warto zauważyć że dostępne są tylko w gramaturze "100", więc nie aż tak ciepłe jak grubszy odpowiednik. Świadczy to o tym, że są przeznaczone bardziej dla ludzi aktywnych, uprawiając jakikolwiek sport czy aktywność fizyczną. Przykładem bluzy polarowej zakładanej przez głowę jest The North Face 100 Glacier 1/4 Zip. Polar dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Granatowy (navy), oraz standardowy, czarny. 

Grube polary takie jak The North Face 200 Shadow przeznaczone są dla osób, które potrzebują bardzo dużego docieplenia na mroźne warunki. Szczególną popularnością cieszą się wśród osób pracujących w trudnych warunkach zewnętrznych. Dlatego też Shadow wybierany jest jako polar męski roboczy, także ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i odporność na rozerwania.  

185PLN 349PLN