Pompki rowerowe

Pompki rowerowe - jak wybrać odpowiednią?

Pompki rowerowe możemy odgórnie podzielić na podstawie tego gdzie będą używane (czyli ze względu na wielkość po prostu) oraz na ich możliwości.

Pompki serwisowe - takich używamy stacjonarnie na serwisie, w garażu lub w piwnicy.

Pompki takie posiadają blokadę wentylka dzięki czemu zaciskają się szczelnie na wentylku i nie trzeba się skupiać nad utrzymywaniem odpowiedniej pozycji w trakcie pompowania. Druga sprawa to uchwyty który umożliwiają utrzymanie pompki stopami, oraz duży skok tłoka. Pompką serwisową pompujemy zazwyczaj oburącz, trzymając przeciwległy koniec pompki stopami. Pompki serwisowe potrafią napompować opony do wyższego ciśnienia niż zwykłe pompki i są szczególnie polecane przy posiadaniu roweru szosowego, gdzie pompujemy opony do bardzo wysokiego ciśnienia.

Pompki rowerowe ręczne - zwykłe pompki osobiste

Takie pompki ręczne możemy zabrać ze sobą gdziekolwiek jedziemy. Prawda jest taka że nawet powinniśmy mieć ze sobą zawsze zapasową dętkę oraz pompkę do jej napompowania. Taka pompka zmieści się bez problemu w plecaku rowerowym, sakwie rowerowej, lub może być nawet przymocowana bezpośrednio do ramy roweru trekkingowego. 

11PLN 279PLN