Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Już od:1599,00PLN 1439,10PLN
Ilość: szt.
Producent:
Rocznik:2020
Udostępnij:

Romet Gazela 2 na rok 2020 to lekki rower trekkingowy damski. Wykonany z aluminium 6061, z amortyzowanym widelcem nad przednim kołem. Określenie "lekki" jest dosyć subiektywne - 17,3 kg to jak na rower trekkingowy bardzo dobry wynik. Szczególnie z tej bardziej racjonalnej półki cenowej.

Romet Gazela 2 - Dlaczego warto?

Dlaczego warto kupić Rometa Gazelę 2 omówimy sobie na samym początku. Spokojnie... do wad tego roweru też dojdziemy. Nawet jeżeli dojdziesz do tego, że ten rower nie jest dla Ciebie, to musisz o nim wiedzieć że:

  • Kupując Rometa wspierasz polskie przedsiębiorstwo - Nie jest to jakiś super argument na korzyść tego roweru, ale jeżeli masz do wyboru dwa rowery podobnej klasy, różniące się tylko marką to wtedy warto przemyśleć ten patriotyczny aspekt
  • Amortyzowany widelec - model który stawia na wygodę rowerzysty
  • Koła 28" - Duże koła są lepsze, po prostu. Mniej odczujesz nierówności terenu, rozwiniesz większą prędkość i łatwiej ją utrzymasz. Rowery są do jeżdżenia, a koła 28 cali to ułatwiają
  • Regulowany mostek kierownicy - To potwierdza fakt, że Romet Gazela 2 ma być wygodna, wyregulujesz mostek tak, żeby pasował idealnie do Twojej sylwetki
  • Hamulce tarczowe mechaniczne - Nie jest to to samo co hydraulika, ale dla większości rowerów turystycznych to jest jak najbardziej wystarczająca opcja. Mechaniczne hamulce w bardziej nowoczesnym rowerze? Dlaczego nie, proste rozwiązania czasami są najlepsze. (Portfel podziękuje temu rozwiązaniu przy ewentualnym serwisie)

Co mogłoby być lepsze w Romecie Gazela 2?

To co mogłoby być lepsze w Gazeli 2 to na pewno piasty. Piasty JoyTech nie słyną ze swojej szczelności, czy ze swojego braku oporu własnego podczas przetaczania koła. Jednak trzeba stwierdzić że są w miarę trwałe. Na tyle trwałe, że montowane są w rowerach górskich niższego szczebla.

Jeżeli więc masz zamiar jeździć swoją Gazelą 2 w bardziej trudnych warunkach terenowych i pogodowych, musisz zadbać o swoje piasty żeby służyły Ci jak najdłużej. Każde ziarno piasku, które przedostanie się wraz z wodą do wnętrza piasty, stanowi potencjalne zagrożenie szybszego zużywania się tego elementu.

Najlepiej po prostu co drugi sezon zrobić serwis piast i w razie potrzeby wymieć kulki, lub bieżnie. Ale oczywiście tylko jeżeli używamy roweru w trudnych warunkach.

Romet Gazela 2 - Opinie

To że każdy może mieć własną opinię na temat jakości roweru to wiemy. Warto jednak spojrzeć na rower okiem bardziej obiektywnym, porównując po prostu do tego co oferuje konkurencja. Jako sklep nie pozwolimy sobie na ocenianie Gazeli na tle konkurencji. Zachęcamy jednak do wymiany doświadczeń między użytkownikami rowerów innych marek, innych modeli, także do jazd próbnych na innych jednośladach. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie sobie wyrobić opinię, która będzie w miarę obiektywna. 

romet gazela 2 czarna 2020
Romet Gazela 2 czarna

Podobne do

Promocja
R20K-TRE-28-17-P-321QQ
Promocja
R20K-TRE-28-17-P-340QQ