Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Producent:
Romet

Romet Gazela 2 na rok 2021 to lekki rower trekkingowy damski. Wykonany z aluminium 6061, z amortyzowanym widelcem nad przednim kołem. Określenie "lekki" jest dosyć subiektywne - 17,3 kg to jak na rower trekkingowy bardzo dobry wynik. Szczególnie z tej bardziej racjonalnej półki cenowej. 

Romet Gazela 2 - Dlaczego warto?

Dlaczego warto kupić Rometa Gazelę 2 omówimy sobie na samym początku. Spokojnie... do wad tego roweru też dojdziemy. Nawet jeżeli dojdziesz do tego, że ten rower nie jest dla Ciebie, to musisz o nim wiedzieć że:

  • Kupując Rometa wspierasz polskie przedsiębiorstwo - Nie jest to jakiś super argument na korzyść tego roweru, ale jeżeli masz do wyboru dwa rowery podobnej klasy, różniące się tylko marką to wtedy warto przemyśleć ten patriotyczny aspekt
  • Amortyzowany widelec - model który stawia na wygodę rowerzysty
  • Koła 28" - Duże koła są lepsze, po prostu. Mniej odczujesz nierówności terenu, rozwiniesz większą prędkość i łatwiej ją utrzymasz. Rowery są do jeżdżenia, a koła 28 cali to ułatwiają 
  • Regulowany mostek kierownicy - To potwierdza fakt, że Romet Gazela 2 ma być wygodna, wyregulujesz mostek tak, żeby pasował idealnie do Twojej sylwetki
  • Hamulce tarczowe mechaniczne - Nie jest to to samo co hydraulika, ale dla większości rowerów turystycznych to jest jak najbardziej wystarczająca opcja. Mechaniczne hamulce w bardziej nowoczesnym rowerze? Dlaczego nie, proste rozwiązania czasami są najlepsze. (Portfel podziękuje temu rozwiązaniu przy ewentualnym serwisie)

Co mogłoby być lepsze w Romecie Gazela 2?

To co mogłoby być lepsze w Gazeli 2 to na pewno piasty. Piasty JoyTech nie słyną ze swojej szczelności, czy ze swojego braku oporu własnego podczas przetaczania koła. Jednak trzeba stwierdzić że są w miarę trwałe. Na tyle trwałe, że montowane są w rowerach górskich niższego szczebla. 

Jeżeli więc masz zamiar jeździć swoją Gazelą 2 w bardziej trudnych warunkach terenowych i pogodowych, musisz zadbać o swoje piasty żeby służyły Ci jak najdłużej. Każde ziarno piasku, które przedostanie się wraz z wodą do wnętrza piasty, stanowi potencjalne zagrożenie szybszego zużywania się tego elementu. 

Najlepiej po prostu co drugi sezon zrobić serwis piast i w razie potrzeby wymieć kulki, lub bieżnie. Ale oczywiście tylko jeżeli używamy roweru w trudnych warunkach.