Rower Romet Gazela 6 grafitowo-czarna 2022Rower Romet Gazela 6 grafitowo-czarna 2022
Rower Romet Gazela 6 grafitowo-czarna 2022
Rower Romet Gazela 6 grafitowo-czarna 2022
Warianty:
Dostępność:chwilowy brak na magazynie
Producent:
Romet

Romet Gazela 6 w tym roku był produkowany w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowym, brązowym oraz bordowym. Wszystkie kolory prezentują się bardzo majestatycznie i mogą się podobać. Wybór zostaje więc już tylko kwestią gustu.

Osprzęt w Gazeli 6 - Shimano + Michelin

Romet nie pożałował komponentów wysokiej klasy. W jednej z najlepszych Gazeli znajdziemy tylną przerzutkę Alivio, która obsługuje 8-rzędową kasetę CS-HG200. W połączeniu z 3-blatową korbą mamy więc do dyspozycji 24 przełożenia. Napęd przekazywany jest na 28-calowe koła powleczone nowoczesnymi oponami Michelin Protek o uniwersalnej szerokości 35C. Taka szerokości opony niweluje opór toczenia, ale też zapewnia odpowiedni komfort na nierównościach.

Damski Romet Gazela — Czy tylko dla pań?

W dzisiejszych czasach określenie roweru jako damski traci swój sens. Wielu mężczyzn decyduje się na rowery z obniżoną ramą. Ułatwia to przede wszystkim wsiadanie na jednoślad. Daje też poczucie większej kontroli, a to przekłada się na bezpieczeństwo. Romet produkuje swojej rowery w dosyć uniwersalnej kolorystyce. Czarny czy niebieski rower, jak najbardziej powinien podobań się także większości Panów.

Kupujesz Gazelę 6? Wybierz rozmiar dla siebie.

Romet Gazela 6 podobnie jak większość damskich rowerów trekkingowych produkowana jest w dwóch rozmiarach. Najbardziej popularnym podziałem wśród rowerów turystycznych jest rozbicie na dwie grupy: 18" oraz 20". Zdarzają się różne symbole oznaczające ten rozmiar. W przypadku Gazeli na ten sezon obowiązuje oznaczenie M i L.

M to rozmiar mniejszy, czyli 18", L to odpowiednio większy 20". Rozmiar cali odpowiada rzeczywistej długości rury podsiodłowej, czyli części ramy roweru umiejscowionej pod siodełkiem. Różnica dwóch cali nie jest dużą różnica, lecz niewątpliwie może wpływać na komfort jazdy. Przyjęło się, że poniżej wzrostu 170cm powinno się celować w mniejszy rozmiar. Wyższe użytkowniczki powinny wybrać rozmiar L.