Warianty:
2249,00PLN 1999,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Romet

Damski rower crossowy Romet Orkan 4D. Nowoczesny napęd Shimano Alivio + hamulce hydrauliczne MT-200. Aluminiowa rama jest wytrzymała i niweluje wagę roweru do zaledwie 13,9 kg. 

Napęd w Romecie Orkan 4D

Zarówno męska jak i damska wersja roweru Orkan 4 wyposażona jest w nowoczesny napęd oparty na kasecie. Kaseta rowerowa w odróżnieniu od wolnobiegu, znosi większe obciążenia i jest bardziej sztywnym elementem. Dzięki temu sens ma zastosowanie bardziej precyzyjnej przerzutki. To właśnie tylna przerzutka odpowiedzialna jest za szybkość zmiany przełożenia. Szybkość to nie tylko komfort użytkownika, ale też mniejsze tarcie łańcucha o zębatki, co przekłada się na żywotność tych komponentów. 

Tylna przerzutka - jeden z ważniejszych elementów w rowerach crossowych

Każdy kto choć trochę zaznajomił się z nomenklaturą osprzętu rowerowego Shimano, będzie zwracał uwagę na tylną przerzutkę w rowerze. Jest to element który wykonuje niezliczoną ilość pracy podczas każdej jazdy przekładając łańcuch z jednej zębatki na kolejną. W Orkanie 4 zamontowano Shimano Alivio, czyli przerzutkę o najlepszym stosunku ceny do jakości. Nie będzie więc problemów z kulturą pracy, a sama przerzutka będzie służyć przez długie lata.

Przednia przerzutka - rzadziej używana

Rowery crossowe są stworzone do szybkiej jazdy po utwardzonej nawierzchni. Raczej nie zdarzają im się nagłe przyspieszenia czy strome podjazdy. Stąd przednia przerzutka jest dużo rzadziej używana i nie stanowi kluczowego elementu napędu tego roweru. Niemniej jednak oczywiście spełnia swoje zadanie zmieniając przełożenia, potrzebuje na to jednak sporo więcej czasu niż sportowe przerzutki MTB. 

Hamulce hydrauliczne - to też element napędu

Rozpędzić rower to jedno, ale skutecznie wyhamować też trzeba potrafić. Orkan 4 nie będzie miał problemów z hamowaniem dzięki hamulcom hydraulicznym od Shimano. Hamulce hydrauliczne są mniej podatne na warunki atmosferyczne i terenowe (deszcz, błoto). Oczywiście każde hamulce są mniej skuteczne w deszczu, ale tarcze znacznie lepiej radzą sobie z negatywnymi skutkami niepogody niż klasyczne v-brake. Kolejną sprawą jest komfort użytkownika. Manetki hamulca hydraulicznego są bardziej czułe i wymagają mniej siły w stosunku do klasycznych hamulców na linkę.

Romet Orkan 4 D 2021 to damski rower crossowy. Co oznacza że rower jest crossowy? Można nim przemierzać najróżniejsze tereny. To jeden z najbardziej uniwersalnych rowerów z kolekcji Rometa. Wygodna geometria i średniej szerokości opony na kołach 28" sprawiają, że jazda jest szybka i przyjemna. Rower ten nadaje się do utwardzonych ścieżek rowerowych, na asfalt, kostkę chodnikową czy do lasu. Gorzej będzie radził sobie w piasku i błocie, gdzie królują rowery z serii MTB. Niewątpliwie jednak, Orkan 4D będzie szybszy i wygodniejszy niż większość rowerów górskich.

Podobne do

Rower Romet ORKAN 2D damski szaroturkusowy 2020 Promocja
R20K-CRO-28-20-P-831QQ
Rower Romet Orkan D białoróżowy 2020 Promocja
R20K-CRO-28-15-P-404QQ
Rower Romet ORKAN 4D damski czarny 2019 Wyprzedane!
R19K-CRO-28-15-P-445QQ

Pasujące do

Zapięcie rowerowe Kross KZL 500 Promocja
5904993397954
Pompka rowerowa Kross HORNET MINI T4CPO000156 BestsellerPromocja
5902262008358