Rowery Romet Rambler

Romet Rambler

Romet Rambler to seria rekreacyjnych rowerów górskich polskiej marki Romet. Skierowana jest ona głównie do amatorskich rowerzystów poszukujących rowerów na wycieczki w lekkim terenie i do codziennej jazdy. Czym cechują się rowery z serii Romet Rambler?

Oto linia najbardziej wszechstronnych rowerów górskich RO­MET. Zainspirowane modelami sportowymi, MTB serii Ram­bler wyróżniają się zwinnością, dopracowanym designem i doskonałym stosunkiem jakości do ceny.
18 modeli odpowiada na zróżnicowane potrzeby użytkowni­ków na każdym stopniu zaawansowania. Wyposażone zostały w sprawdzone komponenty Shimano, Suntour, Michelin i in­nych – tak, żeby zasobność portfela nie była przeszkodą w nabyciu roweru wysokiej jakości.
ROMET RAMBLER są zaprojektowane i stworzone z myślą o przygodach na szlaku i poza nim. Wydajne i przyczepne w terenie, sprawdzą się też przy lżejszych zadaniach. Każdy model został wyposażony w amortyzator ze skokiem 100 mm dla większego komfortu, wyważoną ramę z aluminium objętą dożywotnią gwarancją i odpowiednio dobrane koła: duże 29”, zwinne 27,5” lub 26” dla młodszych fanów jazdy terenowej.
Romet Rambler 9.3 z widelcem amortyzowanym Suntour 100 mm z blokadą skoku, 24-biegowym napędem Shimano i hy­draulicznymi hamulcami tarczowymi otwiera drogę do pierw­szych wyścigów MTB. Koła 29” z oponami Michelin Country Racer sprawdzają się świetnie w trudniejszym terenie, a pro­wadzone wewnątrz linki są chronione przed brudem i świetnie wyglądają.
Alternatywą są trzy modele RAMBLER FIT, ze zmienioną geo­metrią i atrakcyjnymi komponentami. ROMET Rambler FIT to wszechstronna, lekka konstrukcja MTB, koła 29” lub 27,5” i napęd Shimano 2x8 z hydraulicznymi hamulcami.

Charakterystyka serii Romet Rambler

Romet Rambler jest serią rowerów MTB typu hardtail — z przednim amortyzatorem bez tylnego zawieszenia. Z założenia są to rowery w niższym segmencie rowerów górskich przeznaczone do amatorskiej jazdy rekreacyjnej. Charakteryzuje je dobry stosunek ceny do jakości dzięki wykorzystywaniu części produkowanych dla marki Romet. Reszta części i komponenty pochodzą od innych dużych producentów rowerowych Shimano czy SR Suntour. Wszystkie modele Romet Rambler posiadają aluminiowe ramy o różnych dostępnych malowaniach. Geometria ram jest typowo rekreacyjna. Pozycja za kierownicą nie jest tak pochylona, jak w typowych sportowych rowerach. Dzięki temu jest wygodniejsza dla amatorskich rowerzystów podczas zwykłych przejażdżek. Rambler to jedna z niewielu serii rowerów górskich dostępnych na kołach 26 cali i z hamulcami v-brake.

Modele zaliczane do serii Ramblerów

Rowery w serii Rambler dostępne są na wszystkich typowych rozmiarach kół MTB - 26, 27,5 i 29 cali. Modele w serii posiadają oznaczenia typu Rx.n, gdzie x wynosi 6, 7 lub 9 i oznacza wielkość koła, a n wskazuje dokładny model i wzrasta wraz z zastosowanym osprzętem wyższej klasy. Przykładowy rower Romet Rambler to:

  • Romet Rambler R6.0 - najbardziej podstawowy model na kołach 26 cali;
  • Romet Rambler R7.4 - najwyższy model na kołach 27,5 cala. Wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe, z tylną przerzutką Shimano Alivio;
  • Romet Rambler R9.4 - najwyższy model na kołach 29 cali wyposażony analogicznie do modelu R7.4.
  • W serii rowerów Rambler znajdują się także modele oznaczone jako Rambler Fit oraz Rambler JR skierowane dla dzieci.


Romet produkuje całkiem sporą ilość modeli rowerów MTB. Najbardziej rozpoznawalne z nich to cała seria 
Romet Rambler. Damski odpowiednik tego rekreacyjnego roweru górskiego to Romet Jolene. Wszystkie produkowane są na kołach 26", 27,5" i 29". Rozmiar kół możemy rozszyfrować z nazwy roweru. Ramblery na kołach 26 to Rambler R6.0, Rambler R6.1 itd. Koła 27,5 to odpowiednio modele Romet Rambler R7.0, Rambler R7.2. Stawkę zamykają Ramblery z największymi kołami 29 cali: Rambler R9.0, Rambler R9.1 i najlepszy z nich Rambler R9.4. Dodatkowo możemy spotkać Ramblery z dopiskiem "Junior" lub "JR". Rozmiar ramy i kół tych modeli jest bez zmian, ale zmienia się delikatnie geometria — górna część ramy będzie tam obniżona, ułatwiając bezpieczne wsiadanie na rower. 

Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
Odpowiedni na wzrost
805PLN 3080PLN