Rowery typu Cross

Rowery Crossowe to kategoria rowerów turystycznych ze sportowym zacięciem. Lubisz wygodną pozycję na rowerze, ale marzysz o szybkiej jeździe w lesie, wypadzie nad jezioro lub dojeżdżasz do pracy? Bardzo możliwe, że to rozwiązanie dla Ciebie. Znajdziesz tu popularne modele polskich rowerów crossowych z serii Evado. Wyposażone są w elegancką, lekką aluminiową ramę – w wersji damskiej lub męskiej i hamulce hydrauliczne. Kross Evado 7.0 i inne modele z serii umożliwiają montaż bagażnika, błotników, czy koszyczka na bidon, przydatne na dłuższych, bardziej turystycznych trasach.

Coś innego niż Kross Evado?

Inne marki też mają swoje propozycje na rowery crossowe. Jeżeli szukasz czegoś na solidnym osprzęcie powinieneś zainteresować się rowerem Merida Crossway 300

Promocja
Evado 1 D biały turkus
Promocja
Evado 3 M grafit czarny
Promocja
Evado 1 D grafit malina
Promocja
KREV1Z28X17M210003QQ
Promocja
evado 2 zielone
Evado 2 M czarny zielony
Promocja
Evado 2 D grafit czarny
Promocja
Evado 2 D grafit lim
 
 

 Rower crossowy Kross Evado - charakterystyka

Rower crossowy to przede wszystkim charakterystyczna geometria. Zbliżona do rowerów trekkingowych, z pozycją bardziej wyprostowaną niż kładącą się nad kierownicą. 

Reach pozostaje ten sam. Reach, czyli odległość jaką mamy do kierownicy stojąc na rowerze (nie siedząc). Wartość ta jest taka sama jak w rowerach trekkingowych krossa i dla rozmiaru L wynosi ok 410 mm. Rowery crossowe będą miały natomiast krótszą rurę podsiodłową i trochę dłuższą efektywną długość górnej rury. Przemawia to za bardziej sportowym charakterem roweru. Pedałowanie będzie mogło być bardziej efektywne, a komfort jazdy zostanie zachowany. 

Oprócz geometrii rower crossowy charakteryzują koła 28". Na tych kołach osadzone w miarę wąskie opony z bieżnikiem ułatwiającym przemieszczanie się po twardej nawierzchni. Po bokach opony znajdziemy natomiast bieżnik, wgryzający się się w podłoże podczas jazdy po bardziej miękkiej nawierzchni. 

Czego nie znajdziemy w rowerze crossowym?

Zazwyczaj nie znajdziemy w komplecie takich elementów wyposażenia jak:

  1. Błotniki - nie jest to niezbędna część w rowerze. Jeżeli mamy się ubrudzić to i tak się ubrudzimy. Błotniki natomiast generują opory powietrza, potrafią się obijać o ramę i też swoje ważą. Rowery crossowe zazwyczaj walczą o jak najniższą wagę.  
  2. Nóżka, podpórka - w żadnym z rowerów sportowych nie znajdziemy tego elementu. Fajnie jest móc postawić rower, żeby mógł stać sam. Można wtedy zrobić ładne zdjęcie i zaprezentować nasz sprzęt. Jednak do samej jazdy jest to zbędne. Również zwiększa wagę roweru
  3. Dynamo - Brak. Tutaj mamy pełną dowolność. Na Krossach Evado jeździmy za dnia i nie przejmujemy się oświetleniem, albo wyposażamy się w dowolne oświetlenie które spełni nasze oczekiwania.

» przeczytaj wszystkie opinie
Rozmiar
Rocznik
1079PLN 5099PLN