Rowery typu Cross

Kross Evado - Najpopularniejsze rowery crossowe w Polsce

Kross Evado to kategoria rowerów turystycznych ze sportowym zacięciem. Lubisz wygodną pozycję na rowerze, ale marzysz o szybkiej jeździe w lesie, wypadzie nad jezioro lub dojeżdżasz do pracy? Bardzo możliwe, że to rozwiązanie dla Ciebie. Znajdziesz tu popularne modele polskich rowerów crossowych z serii Evado. Wyposażone są w elegancką, lekką aluminiową ramę – w wersji damskiej lub męskiej i hamulce hydrauliczne. Wszystkie modele z serii Kross Evado umożliwiają montaż bagażnika, błotników, czy koszyczka na bidon, przydatne na dłuższych, bardziej turystycznych trasach.

 Rower crossowy Kross Evado - charakterystyka

Rower crossowy to przede wszystkim charakterystyczna geometria. Zbliżona do rowerów trekkingowych, z pozycją bardziej wyprostowaną niż kładącą się nad kierownicą. 

Reach pozostaje ten sam. Reach, czyli odległość jaką mamy do kierownicy stojąc na rowerze (nie siedząc). Wartość ta jest taka sama jak w rowerach trekkingowych krossa i dla rozmiaru L wynosi ok 410 mm. Rowery crossowe będą miały natomiast krótszą rurę podsiodłową i trochę dłuższą efektywną długość górnej rury. Przemawia to za bardziej sportowym charakterem roweru. Pedałowanie będzie mogło być bardziej efektywne, a komfort jazdy zostanie zachowany. 

Oprócz geometrii rower crossowy charakteryzują koła 28". Na tych kołach osadzone w miarę wąskie opony z bieżnikiem ułatwiającym przemieszczanie się po twardej nawierzchni. Po bokach opony znajdziemy natomiast bieżnik, wgryzający się się w podłoże podczas jazdy po bardziej miękkiej nawierzchni. 

Czego nie znajdziemy w rowerze Kross Evado?

Zazwyczaj nie znajdziemy w komplecie takich elementów wyposażenia jak:

  1. Błotniki - nie jest to niezbędna część w rowerze. Jeżeli mamy się ubrudzić to i tak się ubrudzimy. Błotniki natomiast generują opory powietrza, potrafią się obijać o ramę i też swoje ważą. Rowery crossowe zazwyczaj walczą o jak najniższą wagę.  
  2. Nóżka, podpórka - w żadnym z rowerów sportowych nie znajdziemy tego elementu. Fajnie jest móc postawić rower, żeby mógł stać sam. Można wtedy zrobić ładne zdjęcie i zaprezentować nasz sprzęt. Jednak do samej jazdy jest to zbędne. Również zwiększa wagę roweru
  3. Dynamo - Brak. Tutaj mamy pełną dowolność. Na Krossach Evado jeździmy za dnia i nie przejmujemy się oświetleniem, albo wyposażamy się w dowolne oświetlenie które spełni nasze oczekiwania.
Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
1178PLN 10277PLN