rower crossowy w kolorze czarno-grafitowym
Warianty:
1372,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross

Rower crossowy Kross Evado 1.0 męski. Podstawowy model roweru crossowego firmy Kross na ten sezon. Aluminiowa rama i osprzęt Shimano zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy. Widelec amortyzowany o skoku 30 mm zabezpieczy przednie koło przed scentrowaniem się przy wjechaniu na twardą przeszkodę. Możesz zobaczyć też Kross Evado 1.0 damski.

Hamulce V-brake w rowerze Kross Evado 1.0

W czasach kiedy wszyscy zapatrzeni są w rowery z hamulcami tarczowymi, warto zweryfikować swoje potrzeby oraz faktyczne wady i zalety hamulców mechanicznych typu V-brake. Dla rowerzystów o stosunkowo niskiej wadze, preferujących raczej spokojną jazdę takie hamulce w zupełności wystarczą. Dodatkowo, jeżeli nie jest potrzebna duża siła hamowania, zapewniają one lepszą modulację niż tanie hamulce tarczowe. Obręcz w takim rowerze też powinna powinna posłużyć na tysiące kilometrów zanim trzeba będzie ją wymienić. Klocki hamulcowe w takim osprzęcie wystarczają najczęściej na 2-3 lata, a nowy egzemplarz to wydatek ok 15-30 zł.

Czy tani znaczy słaby?

Evado 1.0 to bez wątpienia jeden z najtańszych rowerów crossowych na polskim rynku. Zamontowany osprzęt faktycznie może nie robić wrażenia na kolarzach którzy na rowerze spędzają więcej czasu niż tylko tylko sporadyczne wypady za miasto. Jeżeli jednak oczekiwania od roweru zamykają się w przemierzaniu w miarę łatwego terenu, w dobrych warunkach pogodowych to nikt nie będzie zawiedziony. Kross jest doświadczonym producentem rowerów, które składa od podstaw. Możemy mieć zatem pewność że najważniejsza część roweru - jego rama, jest stworzona przez profesjonalistów. 

Kolory Krossa Evado 1.0 - męski wybór

O ile w serii Evado nie ma możliwości wyboru rozmiaru kół (dostępne są tylko 28"), to możemy dokonać wyboru kolorystyki ramy. W przypadku podstawowej wersji Evado wybieramy pomiędzy:

grafit czerwony mat - grafitowy rower z czerwonymi akcentami, wykończony na matowo
granat limonka mat - granatowo-limonkowy, podobnie jak powyższy również jest matowy

Sprawdź też inne rowery Evado.