Warianty:
2549,00PLN 2233,00PLN
Ilość: szt.
Producent:
Kross

Wersja roweru z korbą firmy ProWheel.

Rower górski Kross Level 2.0 kolor granatowo-czerwony, nowa kolekcja. Drugi z podstawowych rowerów górskich z serii Level. Głównym atutem tego modelu jest profesjonalna aluminiowa rama Krossa, czyli Aluminium Lite. Levela 2.0 można określić jako rower dobry z plusem. Za co ten model ma u nas plusa?

Podstawowe atuty modelu Kross Level 2.0

To co przemawia za tym modelem to przede wszystkim rama Aluminium Lite. Taką samą ramę znajdziemy też w wyższych modelach Krossa, aż do modelu 6.0.

Mamy tutaj też napęd oparty na 9-rzędowej kasecie Shimano CS-HG201. Napędy oparte na kasecie są bardziej trwałe i precyzyjne niż te, które wykorzystują tzw. wolnobieg. Daje to możliwość zastosowania bardziej precyzyjnej przerzutki tylnej. W tym przypadku jest to Shimano Alivio RD-M3100, czyli o poziom wyżej niż w Levelu 1.0

Czym różni się Level 2.0 od 1.0?

Różni się napędem. Różnica jest w tylnej przerzutce Alivio vs Altus w jedynce.

W Levelu 2.0 mamy już hamulce hydrauliczne, które są bardziej skuteczne i bardziej wygodne w użytkowaniu niż ich mechaniczne odpowiedniki. Jest to popularny i łatwy w ewentualnym serwisowaniu model JAK-Y2 NUTT. Wbrew obiegowej opinii, płynu w tych hamulcach nie trzeba wymieniać. Robimy to dopiero jeżeli dojdzie do jakiegoś wycieku. Do czynności serwisowych należy jedynie regularna wymiana klocków hamulcowych i ewentualnie tarcz. Jeżeli jeździmy dużo, wymiana tarcz może czekać nas co 3-4 sezon.

Kolejną z bardziej istotnych różnic, jest różnica w kasecie. Oby dwie są dobrej jakości, ale w Levelu 2.0 zdecydowano się na bardziej elastyczny napęd 2x9.  Pozwala to z jednej strony na szybszą jazdę z górki, a z drugiej ułatwia też wspinanie się pod strome wzniesienia.