Rower Romet Gazela 6 znowu dostępny!

Dodano:14-09-2020

Romet Gazela 6 to damski rower trekkingowy, który swoją popularność zawdzięcza wysokiej klasy osprzętowi Shimano, eleganckim designem, oraz stosunkowo niskiej cenie. Rower ten posiada wszystko to co powinien mieć dobry rower trekkingowy, a nawet więcej. Ale zacznijmy od podstaw jakimi są błotniki, bagażnik oraz oświetlenie. 

Romet-logo-2020

Oświetlenie w Gazeli 6 - dynamo w piaście

O ile urządzenie zwane dynamem rowerowym jest już wszystkim dokładnie znane, to nie wszyscy jeszcze słyszeli o prądnicy w przedniej piaście. Jest to wyznacznik nowoczesnego spojrzenia na budowę roweru. Dynamo w przedniej piaście nie powoduje tak dużego obciążenia jak to bywało z tradycyjnym dynamem, które musiało trzeć o oponę tylnego koła żeby wygenerować napięcie niezbędne do zasilania lampki rowerowej. 
Prądnica dodatkowo jest bardziej skuteczna, można więc zamontować oświetlenie dużo bardziej wydajne niż w tradycyjnych rowerach. Nie wytwarza też głośnego dźwięku, charakterystycznego dla typowego dynama.

Romet Gazela 6 - kaseta zamiast wolnobiegu

Nie zagłębiając się za bardzo w szczegóły techniczne należy zwrócić uwagę na budowę tylnego koła, które przenosi napęd rowerzysty. Zastosowano tu nowoczesny układ tzw. kasety zamiast starszego rozwiązania zwanego wolnobiegiem. Zyskujemy dzięki temu większą sztywność napędu, co przekłada się na jego trwałość, ale nie tylko. Dzięki niemu można też zamontować większą ilość przełożeń (w tym przypadku 8), których zmiana odbywa się błyskawicznie i przez wiele lat zachowuje swoją płynność.

Kolorystyka Rometa Gazeli 6 - dwa kolory do wyboru

romet gazela 6 czarna romet gazela 6 niebieska

W przypadku Gazeli 6 nie sposób też nie wspomnieć o kolorystyce. Rower produkowany był w dwóch kolorach. Pierwszy z nich można określić turkusowo-niebieskim, chociaż Panie pewnie znajdą na ten kolor dużo bardziej złożone określenie. W przypadku drugiego koloru nie będziemy mieli wątpliwości - jest to po prostu czarny. Ten właśnie czarny kolor z białymi napisami jest znów dostępny w naszym sklepie internetowym. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie, możemy przepuszczać że nie pocieszymy się długo jego dostępnością. Zapraszamy więc do zakupu Gazeli 6 już teraz, zwłaszcza że w tej chwili jest jeszcze możliwość wyboru między rozmiarami M-17", a L-19"

Jaką Gazelę 6 wybrać? - Rozmiary rowerów trekkingowych

Wybór odpowiedniego rozmiaru roweru spędza sen z powiek niektórym rowerzystom. Zwłaszcza tym, którzy swoich zakupów dokonują przez internet, nie mierząc się wcześniej do konkretnego modelu. W przypadku Rometa Gazeli 6 sytuacja jest w miarę prosta. Wg. tabeli rozmiarów, użytkownik o wzroście 170 cm i większym powinien celować w rozmiar L, czyli 19 cali. Należy pamiętać jednak że jest to tylko zalecenie, a sam rower ma duże możliwości regulacji. W Gazeli 6 jest możliwość regulacji wysokości siodełka oraz jego odległości od kierownicy. Kierownica za to reguluje się w trzech zakresach: na wysokość, odległość od siodełka oraz wokół własnej osi. Biorąc pod uwagę takie możliwości regulacji, każdy użytkownik znajdzie dla siebie odpowiednią pozycję na tym rowerze.