Rowery Elektryczne

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się rower elektryczny. Świetnie sprawdza się na różnych nawierzchniach. Jego największą zaletą jest to, że dzięki elektrycznemu silnikowi rowerzysta nie musi już tak intensywnie pedałować. Bardzo duży wybór rowerów elektrycznych, zarówno damskich, jak i męskich dostępnych jest w ofercie naszego sklepu Traperek.pl.

Zalety rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne mają bardzo dużo zalet. Po pierwsze są bardzo tanie w utrzymaniu. Po drugie z ich silników nie wydostają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje czy spaliny. Po trzecie tego rodzaju rowery posiadają specjalny silnik, dzięki któremu jeśli się zmęczymy i nie będziemy mieli wystarczająco siły pedałować, będziemy mogli jechać dalej. Wystarczy załączyć silnik elektryczny, który jest odpowiedzialny za wspomaganie funkcji pedałowania. Do tego są naprawdę lekkie. Dostępne są modele, których całkowita waga wynosi zaledwie 9 kg.

Elektryczny jednoślad świetnie sprawdzi się podczas pokonywania różnych pagórków oraz nierówności. Do tego zaoszczędzimy sporo energii i siły. Warto również zwrócić uwagę, że dzięki elektrycznemu silnikowi jesteśmy w stanie, w znacznie krótszym czasie pokonać dany odcinek drogi. Można jechać na nim z prędkością nawet 30-50 km. W zależności od pojemności silnika można na nim pokonywać odległość nawet 100-150 km. Akumulator do tego rodzaju roweru także szybko się ładuje, wystarczy od 5 do 7 godzin. Natomiast rower najnowszej generacji do pełnego naładowania potrzebuje zaledwie 3 godzin.

Rodzaje rowerów z silnikiem elektrycznym

Na rynku mamy naprawdę duży wybór rowerów elektrycznych. Do najpopularniejszych należą rowery trekkingowe, które bardzo dobrze sprawdzą się podczas długich wycieczek po nierównych terenach. Odpowiednio dobrane do wzrostu umożliwiają wielogodzinną, komfortową jazdę nawet po najbardziej wymagających powierzchniach.

Na wycieczki poza miasto, warto zakupić rower MTB. W wielu modelach bateria zamontowana jest bezpośrednio do ramy jednośladu. Dużą popularnością cieszą się także rowery elektryczne miejskie oraz crossowe. Sprawdzą się podczas długich przejażdżek po zakamarkach miasta i zróżnicowanym terenie. W naszej ofercie posiadamy rowery najpopularniejszych producentów, m.in. Kross, ROMET, Merida oraz Le Grand eLille.

Jak działa rower elektryczny?

Aby rower z napędem elektrycznym mógł spełniać wszystkie swoje funkcje, musi być wyposażony w akumulator (baterię), silnik oraz elektryczny kontroler. Właściwie te trzy elementy są odpowiedzialne za pracę całego jednośladu. To one wpływają na wspomaganie pedałowania podczas jazdy na tym rowerze. Ma to ogromne znaczenie, jeśli musimy pokonać naprawdę trudne odcinki trasy.

Bogata oferta w sklepie Traperek.pl

Nasz sklep Traperek.pl może pochwalić się bardzo bogatą i atrakcyjną ofertą rowerów elektrycznych. Posiadamy w stałej ofercie sprzedaży rowery trekkingowe, miejskie oraz MTB z silnikiem elektrycznym. Dostępne są modele przeznaczone dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Do tego możemy pochwalić się dużym wyborem pod względem kolorystyki jednośladów wspomaganych silnikiem. Co ważne, tego rodzaju rowery świetnie wpisują się w ochronę środowiska. Poza tym są bardzo ekonomiczne pod względem w eksploatacji.
Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
3906PLN 17900PLN