KROSS Hexagon

Rowery Kross Hexagon to jednoślady o stylistyce rowerów górskich. Szerokie opony, amortyzatory o dużym skoku oraz ciekawa kolorystyka to tylko niektóre z licznych zalet tych modeli. Sprzęt został stworzony z myślą o użytkownikach ceniących sobie uniwersalność jednośladu, jego agresywne usposobienie oraz komfort w trakcie jazdy. Rowery firmy Kross z serii Hexagon sprawdzą się zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i wypadów w cięższy teren, nie zostawiając niesmaku w postaci obolałych pleców i ramion.

KROSS Hexagon - pierwsze rowery KROSS typu MTB

Historia rowerów Kross Hexagon sięga już roku 2005. Pierwsze KROSS Hexagony były produkowane tylko na kołach 26". Seria była oznaczona była literą "V". Rowerem otwierającym zestawienie był Hexagon V2, natomiast najwyższy model w tamtym sezonie to Hexagon V4 z przerzutką tylną Acera.

Kross zmienił oznaczenia serii Hexagon w roku 2012, kiedy zaczęły się one legitymować oznaczeniem "X". Nowo powstała seria zawierała rowery od Hexagon X2 do Hexagona X9, różniące się osprzętem, ale wszystkie konsekwentnie na kołach 26". Ceny zaczynały się od 1049 zł a kończyły na 1999 zł

Hexagony na sezon 2019 nie mają już oznaczeń literowych. Ponumerowane są od 1.0 do 8.0. Dodatkowo w sezonie 2020 powstał model "Hexagon" bez żadnych dodatkowych oznaczeń. Jest to jego najbardziej podstawowa i najtańsza wersja.

Jaki model KROSS Hexagon wybrać dla siebie na rok 2022?

Seria Hexagon na rok 2022 to aż 8 różnych modeli. Od podstawowego, który nie dostał cyferki, do nowoczesnego Hexagona 8.0 . Dodatkowo część modeli występuje na dwóch wielkościach kół.

Model "Hexagon"

Tu od razu należy mocno zaznaczyć, dla kogo rower powstał. Jest to rower dziecięcy. Do wyboru mamy tylko koła 26", największa rama to 19" czyli producent jasno zasugerował nam o przeznaczeniu tego sprzętu. Dodatkowo przerzutki i hamulce, które zostały tutaj zastosowane, będą sprawnie działać tylko przy małym nacisku na pedały i niskiej masie użytkownika.

KROSS Hexagon 1.0

Już można nazwać rowerem bardziej młodzieżowym. Mimo że koła w dalszym ciągu tylko 26-calowe, to do wyboru mamy jeszcze ramę o wielkości 21". Rower nadaje się dla użytkowników do wzrostu ok 180cm. Zamontowany osprzęt sugeruje jednak znów dosyć małą wagę rowerzysty.

Rowery KROSS Hexagon 2.0 i 3.0

Rowery KROSS Hexagon 2.0 i 3.0 to rowery młodzieżowe lub dla dorosłych. Dla dorosłych głównie dlatego, że te rowery występują równolegle na kołach 26 i większych 27,5". Ogólna jakość roweru w porównaniu do niższych modeli znacznie wzrosła. Przerzutki potrafią znacznie szybciej zmieniać przełożenia i hamulce są też bardziej skuteczne (model 3.0 to tarczówki). Niestety oby dwa modele wyposażone są w wolnobiegi, które przy częstej jeździe z dużym obciążeniem, wyrabiają się. Wyrobienie się wolnobiegu oznacza gorszą pracę przerzutki i powolną degradację całego napędu. Stąd można stwierdzić, że są to rowery bardziej rekreacyjne, bądź stworzone dla szczuplejszych nastolatków/dorosłych.

Rowery Hexagon 5.0 do 8.0

KROSS Hexagon od 5.0 do 8.0 to już typowo modele dla dorosłych kolarzy. Do wyboru są koła 27,5 oraz 29" Największa rama to rama XL -> 23". Napędy we wszystkich rowerach oparte są na kasetach Shimano, gwarantujących długie kilometry precyzyjnej pracy.Hamulce również marki Shimano, od modelu 5.0 są to tarczowe hamulce hydrauliczne. W najlepszym modelu Hexagon 8.0 pojawia się amortyzator powietrzny co czyni ten rower wisienką na torcie całej serii rowerów MTB.

Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
Hexagon na wzrost
1053PLN 3309PLN