Merida Big Nine

Merida Big Nine to seria sportowych rowerów górskich XC marki Merida. Zawiera ona w sobie gamę modeli dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania poszukujących zarówno pierwszych rowerów górskich, jak i ścigających się w zawodach. Czym cechuje się seria Merida Big Nine?

Charakterystyka serii Big Nine

Rowery z serii Big Nine są rowerami górskimi XC typu hardtail. Posiadają przedni amortyzowany widelec, pozbawione są jednak tylnego zawieszenia. Nastawione są na sportową jazdę, co przekłada się na ich geometrię, którą szczególnie widać w wyższych modelach zbudowanych w oparciu o ramy z włókna węglowego. Sama nazwa serii wskazuje, zgodnie z nazewnictwem serii modelowych Merida, na wyposażenie tych rowerów w koła o rozmiarze 29 cali, będące obecnym standardem w jeździe cross-country. Merida wyposaża rowery z serii Big Nine w komponenty swojej marki, a także w osprzęt i części innych największych marek rowerowych jak: Shimano, RockShox, Manitou, SR Suntour, Maxxis. Wszystkie rowery z tej serii posiadają hydrauliczne hamulce tarczowe oraz przedni amortyzator.

Modele Merida Big Nine

Seria Big Nine jest szeroka i zawiera w sobie rowery zbudowane w oparciu o kilka typów ram aluminiowych oraz z włókna węglowego. Zgodnie z oznaczeniem producenta modele oznaczane są numerycznie, gdzie czterocyfrowe wartości oznaczają ramy wykonane z włókien węglowych. Poza ramami poszczególne modele różnią się także komponentami i zastosowanym osprzętem jak typ napędu, czy rodzaj przedniego widelca. W serii znajduje się kilkanaście modeli rowerów, niektóre z nich to:

  • Merida Big Nine 100- podstawowy model na aluminiowej ramie;
  • Merida Big Nine 300 - najwyższy model na ramie Big.Nine TFS III;
  • Merida Big Nine 500 - najpopularniejszy rower z tej serii
  • Merida Big Nine 300 Lite, 500 Lite i 700 - modele na odchudzonych ramach aluminiowych;
  • Merida Big Nine 3000 - podstawowy model na ramie z włókna węglowego;
  • Merida Big Nine 7000 - najwyższy model z serii. Posiada ramę oraz koła z włókien węglowych i najnowsze komponenty z grupy napędowej Shimano XT.
Naszym zdaniem od kilku sezonów złotym środkiem jakości i ceny są rowery Merida Big Nine 500 Lite. Jest to rower który wyróżnia się na tle konkurencji innych firm i doceniany jest też przez samych kolarzy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, jeżeli rower jest wciąż jeszcze dostępny.
Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
2408PLN 30999PLN