Rowery Romet

Romet zasłynął najbardziej z kultowego roweru Wigry 3, którego do dzisiaj możemy spotkać w wielu polskich miastach. Jest to jednak tylko kropla w rowerowym morzu jednośladów Rometa.

Rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe Rometa to bogata seria jednośladów Romet Gazela oraz Romet Wagant. Pierwszy z nich to model damski dostępny przede wszystkim na kołach 28”. Koła 26” calowe zostały zastosowane tylko w trzech z 10 modeli w tej serii. Męska odmiana trekkingowego Rometa — Romet Wagant dostępny jest już tylko na większy 28-calowych kołach. W każdym rowerze mamy do wyboru różne warianty rozmiarów ramy. Wśród damek dostępne są dwa rozmiary M oraz L. Męskie rowery produkowane są zazwyczaj w trzech rozmiarach: S, M i L. Odpowiada to najczęściej rozmiarom w calach: 19”, 21” oraz 23”

Rowery MTB

Romet produkuje również całkiem sporą ilość modeli rowerów MTB. Najbardziej rozpoznawalne z nich to cała seria Romet Rambler. Damski odpowiednik tego rekreacyjnego roweru górskiego to Romet Jolene. Wszystkie produkowane są na kołach 26", 27,5" i 29". Rozmiar kół możemy rozszyfrować z nazwy roweru. Ramblery na kołach 26 to Rambler R6.0, Rambler R6.1 itd. Koła 27,5 to odpowiednio modele Romet Rambler R7.0, Rambler R7.2. Stawkę zamykają Ramblery z największymi kołami 29 cali: Rambler R9.0, Rambler R9.1 i najlepszy z nich Rambler R9.4. Dodatkowo możemy spotkać Ramblery z dopiskiem "Junior" lub "JR". Rozmiar ramy i kół tych modeli jest bez zmian, ale zmienia się delikatnie geometria — górna część ramy będzie tam obniżona, ułatwiając bezpieczne wsiadanie na rower.

 

Rowery Romet to przede wszystkim niezwykle popularne rowery trekkingowe damskie, czyli Romet Gazela. Męski odpowiednik tego modelu turystycznego to Romet Wagant.
Jeżeli szukamy szybszej jazdy na w miarę utwardzonym terenie i nie potrzebne nam są błotniki czy oświetlenie i bagażnik w standardzie - można rzucić okiem na serię Romet Orkan. Są to rowery crossowe, które są również wygodne, ale mają też zacięcie sportowe.