Rowery Szosowe

Wśród licznych rodzajów jednośladów, rowery szosowe z pewnością należą do jednych z najbardziej charakterystycznych. Są one zaprojektowane z myślą o twardym i równym podłożu, umożliwiając komfortowe poruszanie się po, jak sama nazwa wskazuje, szosie. Szczególnie popularne w miastach i przedmieściach, gdzie ścieżek rowerowych jest pod dostatkiem. Po rowery szosowe sięga się, jako alternatywny środek transportu, dzięki któremu łatwo można pokonać duże dystanse przy minimalnym nakładzie wysiłku. Są to rowery powszechnie używane w wyścigach kolarskich. Wygodne i stabilne rowery szosowe damskie i męskie są czymś, w co zdecydowanie powinien wyposażyć się prawdziwy entuzjasta dwóch kółek. Jeśli chodzi o rowery szosowe, sklep Traperek.pl to miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Jaki rower szosowy wybrać? Zaufaj nam, a nie będziesz żałować.

Rowery szosowe - główne cechy i typy

Konstrukcja typowego roweru szosowego jest przystosowana do jazdy po stabilnym, prostym podłożu, jak właśnie ścieżka rowerowa. Ich charakterystyczne cechy widać przede wszystkim w kołach – są one lekkie i wyróżniają się wyjątkowo niewielkim oporem toczenia.

Warto zwrócić uwagę także na sportową ramę roweru, zaprojektowaną z myślą o geometrii umożliwiającą osiągnięcie aerodynamicznej pozycji podczas jazdy. W rowerach szosowych każdy element wykonany jest z myślą o niewielkiej masie. Rozmiar ramy roweru szosowego ma niebagatelne znaczenie. Budowa roweru szosowego pozwala na osiągnięcie dużych prędkości podczas jazdy, znacznie wyższych, niż ma to miejsce w przypadku alternatyw.

Co więcej, dzięki naciskowi na mały opór oraz optymalną aerodynamikę, rowerzysta nie musi wkładać szczególnie dużo wysiłku, aby móc taką prędkość rozwinąć. Czyni z nich to idealny rower na pokonywanie dużych dystansów, a także ulubiony sprzęt fanów adrenaliny. Typy poszczególnych rowerów szosowych rozróżnia się przede wszystkim w oparciu o materiały, z jakich są one wykonane. Dominuje tutaj aluminium oraz karbon. Te pierwsze wyróżniają się wyjątkowo niską i przystępną ceną, natomiast nowocześniejsze rowery szosowe z karbonu są lżejsze i sprawniejsze, chociaż nieco droższe.

Jaki rower szosowy wybrać?


Wybór roweru szosowego dostosowanego do własnych potrzeb wymaga przeanalizowania dostępnych modeli. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie – czego tak faktycznie oczekuje się od roweru? Czy jest to komfort jazdy, a być może maksymalna prędkość? Aby zakupić pojazd, który odpowie na te potrzeby, warto przyjrzeć się jego konkretnym elementom oraz ich parametrom. Istotną rolę odgrywa tutaj rura górna – dłuższa przymusza do bardziej pochylonej, sportowej pozycji, oferując większą aerodynamikę kosztem wygody. Przyczynia się do tego także główka ramy, której długość przekłada się na przybraną przez rowerzystę pozycję.

Rowery szosowe damskie

Znaczna część rowerów szosowych dostępnych w ofercie naszego sklepu to modele damskie, wyróżniające się charakterystyczną budową ramy, która ma widocznie niższy przekrok. Chociaż klasyczny podział nadal jest widoczny w przypadku tego sprzętu, to na rowery damskie obecnie patrzy się z nieco innej perspektywy – często sięgają po nie również mężczyźni, którzy preferują coś lepiej przystosowanego do jazdy turystycznej. W ofercie posiadamy rower damski szosowy najlepszych marek – na przykład rowery szosowe Kross, po które Klienci sięgają bardzo często.

Rowery szosowe męskie

Męskie modele rowerów szosowych, podobnie jak swoje damskie odpowiedniki, mają wyspecjalizowaną ramę. Zazwyczaj zaobserwować można u nich znacznie wyższy przekrok. Warto jednak zaznaczyć, że nowoczesne modele męskie nie są produkowane z tym elementem w pozycji poziomej – stawia się raczej na jego lekkie nachylenie, dzięki czemu wsiadanie oraz zsiadanie z pojazdu jest odczuwalne łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Marki rowerów szosowych w sklepie Traperek.pl

W sklepie rowerowym Traperek zaopatrujemy się u najlepszych producentów rowerów, którzy cieszą się wśród naszych klientów dużym uznaniem. Wymienić można tu prestiżowe marki rowerów szosowych.
W ofercie posiadamy takie modele rowerów szosowych jak:

· Kross Vento,
· Merida Scultura ,
· Romet Huragan.

Nasz asortyment obejmuje zróżnicowane modele z najlepszych serii tych firm, dlatego warto bliżej zapoznać się z poszczególnymi, zawartymi w nim pozycjami. Zapewniamy nie tylko wyjątkowo wysoką jakość, ale i przystępne zakresy cenowe, które zadowolą każdego rowerzystę. Warto więc postawić na ofertę Traperek.pl – jesteśmy specjalistami od jednośladów!
Rozmiar kół
Rozmiar
wymiar ramy
Przerzutka tylna
1699PLN 23499PLN