rozmiar roweru:
Cena promocyjna: 3499.00PLN 2974.15PLN
Ilość: szt.
Promocja do dnia: 30-05-2021
Producent:
Kross
Rocznik:2019
Udostępnij:

Kross Evado 7.0 należy do serii rowerów typu cross. Rowery Crossowe to pomysł na osiąganie dużych prędkości w zróżnicowanym terenie. Duże 28 calowe koła o umiarkowanej szerokości i profilowanym bieżniku umożliwiają jazdę zarówno po asfalcie, jak i nie utwardzonej drodze. Lekko profilowana kierownica z mostkiem zwróconym do góry sprawia że pozycja jest znacznie bardziej wygodna niż w rowerze górskim. W Krossie Evado 7.0 zastosowano dodatkowo dobrej klasy amortyzator dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa. 

Kross Evado 7.0

Kross Evado 7.0 z rocznika 2019 jest następcą popularnego roweru crossowego Evado 7.0 z rocznika 2018. Bardzo popularny model w sezonie, w tej chwili można kupić w cenie z wyprzedaży, więc oferta jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Jest to najwyższy model z ramą nie posiadającą charakterystycznego garba na górnej rurze, który występuje już wyższych modelach. 

Napęd w rowerze crossowym

To na co wszyscy zwracamy uwagę. Czyli jaka przerzutka została zamontowana w rowerze. Oczywiście nie jest to wyznacznikiem całej jakości roweru, bo można kupić zupełny bubel ze świetną przerzutką, jak i bardzo dobry rower z trochę niższą grupą osprzętową. 
W przypadku evado 7.0 wszystko jest na swoim miejscu, mianowicie Deore T6000 zarówno z tyłu jak i z przodu. Przerzutka posiadająca niemal same dobre opinie, dająca dużo przyjemności z szybkiej zmiany przełożeń.

Co jeszcze można ulepszyć w Evado 7.0 ?

Ten jeden z wyższych modeli Evado, jest dobrą bazą do pewnych modyfikacji. Oczywiście jest to sprawa bardzo indywidualna, ale jeżeli chcielibyśmy zrobić z roweru bardziej turystyka...nic nie stoi na przeszkodzie! Do roweru można założyć komplet lekkich błotników, bagażnik tylny (na który są w ramie otwory montażowe), podpórkę na tylne widełki (marabou - również z otworami montażowymi w ramie), na to wszystko sakwy i mamy gotowy rower wyprawowy. 

Można się też pokusić w drugą stronę i dać Evado 7.0 jeszcze więcej pazura sportowego. Można w tym celu dać trochę szersze opony (do 2.0 powinny wejść bez problemu), mostek przekręcić tak żeby był skierowany bardziej ku dołowi, dzięki czemu środek ciężkości obniży się i przesunie do przodu. Na sam koniec można przemyśleć zmianę korby na taką z lżejszymi przełożeniami, jeżeli bardziej niż na prędkości, zależy nam na dynamice w trudnym terenie. 

Różnice między Evado 7.0 a niższym modelem z serii

Jeżeli chodzi o ramę roweru, to nie zauważymy tu żadnej różnicy poza malowaniem. Kształt, profilowanie i geometria pozostaje bez zmian. 
Różnica będzie wynikała przede wszystkim z zastosowanego osprzętu i jego jakości.

Napęd Deore

Jak wcześniej wspomnieliśmy rower wyposażony jest w pełny napęd Deore. W szóstce przednia przerzutka to Altus, z tyłu mamy co prawda Deore, ale jest to odmiana starszego typu. Nowe Deore T6000 ma zoptymalizowany naciąg sprężyny, który sprawia że zmiana biegów jest lekka, ale też bardzo precyzyjna. 

Korba też jest ważnym elementem napędu i zarazem stanowi kluczową różnicę pomiędzy dwoma modelami rowerów. W Evado 7.0 zastosowano już rozwiązanie oparte na systemie Octalink. Wielowypust łączy się z supportem za pośrednictwem wielopunktowego połączenia, co czyni takie połączenie bardziej sztywnym i wytrzymałym. W porównaniu z korbą "na kwadrat" jest to duży przeskok technologiczny.

Kaseta również należy do zacnej grupy Deore. 10-rzędów specjalnie profilowanych zębów na prawdę robi różnicę w porównaniu do 9-rzędów. Nie chodzi już nawet o te dodatkowe przełożenia, ale ich bliskość siebie. Zmiany biegów są bardziej płynne i następują szybciej. To dzięki temu że do kasety 10-rzędowej używamy innego, węższego łańcucha. 

Ulepszone hamulce hydrauliczne

W Evado szóstce nie ma złych hamulców. Są to hamulce tarczowe, jest hydraulika, zaufany producent - Shimano. Jednak czegoś tam brakuje. Odrobiny modulacji, poczucia że kontrolujemy siłę hamowania. W siódemce tego niedosytu nie ma, bo mamy do dyspozycji Shimano M365. Zbierają one same dobre opinie. Łatwe w serwisowaniu i skuteczne na trasie. Nie trzeba o nie jakoś szczególnie dbać, wystarczy raz na jakiś czas wymienić klocki hamulcowe, co jest banalnie proste i w zasadzie nie potrzeba nawet z tą sprawą chodzić na serwis. 

Podsumowując, Kross Evado 7.0 2019 to:

  • Najlepszy stosunek ceny do jakości
  • Unikatowy design
  • Najlepszy model na minimalistycznej pięknej ramie
  • Uniwersalna konstrukcja dla każdego
  • Duże możliwości modyfikacji
kross evado 7.0

» przeczytaj wszystkie opinie