Najnowsze wpisy

Budowa roweru

Dodano:2022-08-11

Rower jest stosunkowo prostym pojazdem, napędzanym siłą mięśni. Składa się jednak z wielu układów i części wzajemnie ze sobą powiązanych. To nie tylko siodełko, rama, koła, kierownica czy łańcuch. Liczba tych elementów jest znacznie większa, a każdy z nich za coś odpowiada. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, z czego zbudowany jest rower.

Rowerem pod namiot. Jak przygotować się na wyprawę rowerową?

Dodano:2022-05-16

Wiosna to idealny czas na przejażdżki rowerowe. To również świetna okazja, aby trochę wolnego czasu spędzić na świeżym powietrzu i poobcować z piękną przyrodą. Zwłaszcza, że przez ostatnie kilka miesięcy więcej czasu spędzaliśmy w zamkniętych pomieszczeniach, aniżeli na łonie natury.

Jak przygotować rower do sezonu?

Dodano:2022-03-18

Wiosna to pora roku idealna na rozpoczęcie długiego sezonu rowerowego, który najczęściej kończy się późną jesienią. Za radością obserwujemy, że coraz więcej osób wybiera ten środek transportu! Jazda na rowerze jest przyjemna, ekologiczna i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że Polacy chętnie korzystają z jednośladów nie tylko w celach rekreacyjnych, lecz również zastępują nimi inne środki transportu. Pamiętajmy jednak, że przed pierwszą jazdą powinniśmy przeprowadzić dokładny serwis naszego roweru. Przez te kilka długich zimowych miesięcy, kiedy z niego nie korzystaliśmy, pewne elementy mogły zardzewieć lub przestać działać pod wpływem wilgoci. To może w znaczącym stopniu przekładać się na obniżony komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy.

Jazda na rowerze zimą. Jak to robić poprawnie?

Dodano:2021-11-18
Kategorie:Porady

Powszechnie przyjęło się, że jeździć na rowerze można, tylko w okresie wiosenno-jesiennym. Nic bardziej mylnego. Na jednośladzie można jeździć również zimą. Należy jednak pamiętać o odpowiednio przystosowanym do zimowych warunków rowerze, a także zadbać o właściwy strój do jazdy. Ponadto, pamiętać o ochronie pewnych części ciała, które są narażone na odmrożenia, zakładając odpowiednią odzież i niezbędne akcesoria.

Ranking rowerów crossowych

Dodano:2021-08-09
Kategorie:Porady

Miłośnicy dwóch kółek pokochali rowery crossowe, ponieważ świetnie sprawdzają się zarówno do jazdy miejskiej, jak i również po terenach pełnych nierówności. Zastanawiasz się, jaki rower crossowy jest najlepszy i który spełni wszystkie twoje wymagania? Przygotowaliśmy specjalny ranking rowerów crossowych, dzięki któremu podejmiesz właściwą decyzję, wybierzesz najbardziej odpowiedni i dopasowany do twoich potrzeb.