Najnowsze wpisy

Jakie zapięcie do roweru zabezpieczy Twój rower?

Dodano:2022-11-29

Kradzieże rowerów zdarzają się równie często, jak samochodów. W związku z tym bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty są profesjonalne zapięcia do jednośladów. Zastanawiasz się, jakie będzie najlepsze? Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy, jaką blokadę wybrać do danego modelu, aby chroniła przed złodziejem i posłużyła przez długie lata.

Rozmiary opon rowerowych - kompendium wiedzy o oponach

Dodano:2022-11-29

Rowery mają różne rozmiary kół w zależności od modelu, co przekłada się automatycznie na inny rozmiar opon. Jednoślady w naszym kraju sprzedawane są z oponami o średnicy od 10 do 29 cali. I to właśnie system calowy jest stosowany najczęściej w Polsce do oznaczenia ich rozmiaru. Największe problemy pojawiają się w sytuacji, kiedy zachodzi potrzeba wymiany na nowe opony, a producent użył zapisu w milimetrach.

Budowa roweru

Dodano:2022-08-11

Rower jest stosunkowo prostym pojazdem, napędzanym siłą mięśni. Składa się jednak z wielu układów i części wzajemnie ze sobą powiązanych. To nie tylko siodełko, rama, koła, kierownica czy łańcuch. Liczba tych elementów jest znacznie większa, a każdy z nich za coś odpowiada. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, z czego zbudowany jest rower.

Rowerem pod namiot. Jak przygotować się na wyprawę rowerową?

Dodano:2022-05-16

Wiosna to idealny czas na przejażdżki rowerowe. To również świetna okazja, aby trochę wolnego czasu spędzić na świeżym powietrzu i poobcować z piękną przyrodą. Zwłaszcza, że przez ostatnie kilka miesięcy więcej czasu spędzaliśmy w zamkniętych pomieszczeniach, aniżeli na łonie natury.

Jak przygotować rower do sezonu?

Dodano:2022-03-18

Wiosna to pora roku idealna na rozpoczęcie długiego sezonu rowerowego, który najczęściej kończy się późną jesienią. Za radością obserwujemy, że coraz więcej osób wybiera ten środek transportu! Jazda na rowerze jest przyjemna, ekologiczna i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Nic więc dziwnego, że Polacy chętnie korzystają z jednośladów nie tylko w celach rekreacyjnych, lecz również zastępują nimi inne środki transportu. Pamiętajmy jednak, że przed pierwszą jazdą powinniśmy przeprowadzić dokładny serwis naszego roweru. Przez te kilka długich zimowych miesięcy, kiedy z niego nie korzystaliśmy, pewne elementy mogły zardzewieć lub przestać działać pod wpływem wilgoci. To może w znaczącym stopniu przekładać się na obniżony komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy.