Kross Hexagon 6.0 w porównaniu z innymi

Dodano:06-07-2020

Kross Hexagon 6.0 to rekreacyjny rower górski. Jest to doskonała propozycja dla osób, które szukają uniwersalnego i niedrogiego roweru. Jeżeli szukamy roweru do 2500 zł to stanowczo powinniśmy rozważyć Hexagona 6.0

Główne cechy roweru Hexagon 6.0

Rower cechuje się komfortową geometrią, która zapewnia wygodną i wyprostowaną pozycję podczas jazdy. Rama i widelec zostały wykonane z aluminium performance. Opony Mitas Ocelot o szerokości 2,1 cala oraz przedni amortyzator sprężynowy SR Suntour XCM zapewniają dobrą przyczepność i wybierają drobne nierówności. Koła dostępne są w rozmiarze 27,5 lub 29 cali.

Kross Hexagon 6.0 został wyposażony w napęd 3X8 (24 przełożenia). Tylna przerzutka Shimano Acera RD-M360 oraz przednia przerzutka Shimano Tourney TY700 gwarantują sprawną zmianę przełożeń. Ogromną zaletą roweru są hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT200, które zapewniają dużą siłę hamowania w każdych warunkach. Na kierownicy poza wygodnymi manetkami przerzutek i dźwigniami hamulców znajdziemy również manetkę blokady amortyzatora.

Porównanie Hexagona 6.0 do tańszego modelu - Kross Hexagon 5.0

Ciekawą propozycją marki Kross jest też niższy model z tej samej serii - Kross Hexagon 5.0. Mimo że z pozoru cechuje się on niemal identyczną specyfikacją, co Kross Hexagon 6.0 to jednak wraz ceną zmieniają się dosyć subtelne, ale też ważne szczegóły. Amortyzator w szóstce jest tej same firmy, lecz o jedną półkę wyżej. Występuje tam lepsze tłumienie odbicia, mamy do dyspozycji większą skok (100 vs 75 mm), w Hexagonie 6 możemy też zblokować amora z manetki znajdującej się na kierownicy.

Jeżeli nie Hexagon 6.0 to co? - Porównanie do modeli innych producentów

W podobnym segmencie cenowym dostępne są także modele innych producentów. Podobne do roweru Kross Hexagon 6.0 są modele marki Romet - Mustang M7.1 i Rambler R9.3. Mają one praktycznie identyczny napęd i również hydrauliczne hamulce tarczowe. Rowery z bardzo podobnym osprzętem oferuje także firma Merida (np. modele z serii Big Nine). Rower Kross Hexagon 6.0 pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji możliwością blokady amortyzatora w trakcie jazdy przy pomocy wygodnej manetki oraz możliwością wyboru kół w rozmiarze 27,5 lub 29 cali.

hexagon 6.0