KROSS ROZMIARY RAM

Dodano:2020-02-28
Kategorie:Porady

KROSS ROZMIARY RAM

miarka

Większość rowerów posiada swoje rozmiary ram. Rozmiary ram występują niezależnie od rozmiarów kół, z którymi montowany jest rower. Żeby mieć jasne rozeznanie w tym temacie należy sobie uświadomić że ten sam rower na kołach 26" i 27,5" to dwa zupełnie różne rowery. Te rowery posiadają też swoje rozmiary ram. Dokładnie jak koszulki. Mamy tu rozmiary  S, M, L, itd. 

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą co oznacza S M L w świecie rozmiarów:

XS -> extra small, czyli ekstra mały. Z reguły będzie to najmniejszy z dostępnych rozmiarów
S -> po prostu small, czyli mały
M - > medium, czyli średni. Pośredni rozmiar między małym a dużym
L - > large, czyli duży, obszerny. Wśród damskich rowerów Kross, często będzie to największy rozmiar
XL -> extra large, czyli ekstra duży. Największy rozmiar ram Krossa 

U Krossa zdarzają się też rozmiary typu XXS. Oznacza to nic innego jak extra extra small, czyli bardzo bardzo mały. Generalnie im więcej X przed S tym mniejszy rozmiar. Im więcej X przed L tym rozmiar będzie większy. 

Rozmiary ram Krossa w poszczególnych seriach rowerów

Nie sposób stworzyć jedną tabelkę rozmiarów dla wszystkich rowerów. Nawet w obrębie jednego producenta. Nie da się tego zrobić ponieważ poszczególne rowery posiadają inną geometrię, inne zastosowanie i inny przedział rozmiarów.

Przykładowo dla rowerów damskich crossowych, wystarczą tylko dwa rozmiary M oraz L. Odpowiednio 17" i 19". Dla wygodnych rowerów sportowo rekreacyjnych te dwa rozmiary spokojnie wystarczą, żeby pokryć zapotrzebowanie większości pań.

Natomiast model (również damski) Kross Lea, w podstawowej wersji 1.0 występuje w rozmiarach od XXS do M. Podyktowane jest to między innymi tym, że ten rower często wybierany jest jako pierwszy "góral" dla dziecka. Druga sprawa, to konieczność lepszego dopasowania rozmiaru w rowerach typowo sportowych. Wiąże się to nie tylko z komfortem użytkowania, ale też bezpieczeństwem. 

Rozmiary ram Krossa w calach - Co oznaczają te wartości?

Rozmiary ram w calach oznaczają konkretne wartości. Chodzi tutaj o długość rury podsiodłowej, oznaczonej na obrazku na kolor czerwony. Cale można w łatwy sposób przeliczyć na centymetry. Wystarczy pomnożyć liczbę cali przez 2,54. Wartość w calach uzyskamy dzieląc centymetry przez 2,54. 

długość rury podsiodłowej

: